MILENKOVIĆ POGODIO, JOVIĆA NIJE HTEO GOL: Fiorentina u nadoknadi vremena stigla do tri boda na teškom gostovanju!
Milenković strelac, Foto: EPA/Fabio Fagiolini

serija a 12. kolo

U narednom kolu, Fiorentina će gostovati Sampdoriji, dok će Specija gostovati Milanu

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas u gostima Speciju sa 2:1, u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Povela je Fiorentina golom srpskog reprezentativca Nikole Milenkovića u 14. minutu, da bi Specija izjednačila pogotkom Mbala Nzola u 35. minutu.

Pobedu Fjorentini doneo je Artur Kabral golom u 90. minutu.

Specija je od 82. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Dimitrios Nikolau.

FK Fiorentina, Nikola Milenković

Fjorentina je stigla do treće pobede u prvenstvu i sa 13 bodova zauzima 12. mesto na tabeli. Specija je na 16. poziciji sa devet poena.

U narednom kolu, Fjorentina će gostovati Sampdoriji, dok će Specija gostovati Milanu.

U istom terminu, Kremoneze i Udineze su u Kremoni odigrali nerešeno 0:0.

Kremoneze je sa pet bodova na poslednjoj, 20. poziciji, a Udineze je na osmom mestu sa 22 poena.

U sledećem kolu, Kremoneze će gostovati Salernitani, dok će Udineze dočekati Leće.