PARTIZAN NIJE IMAO SNAGE ZA NOVI PODVIG! Nica odbranila svoj teren, ništa od overe evropskog proleća
Nica - Partizan, Foto: SEBASTIEN NOGIER/EPA

liga konferencija

Tekstualni prenos utakmice ste mogli da pratite i uživo putem bloga Espresa

Objavljeno: 22:08h

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da savladaju ekipu Nice i tako obezbede evropsko proleće kolo pre kraja Grupne faze.

Izabranici Gordana Petrića su poraženi sa 2:1 u okviru 5. kola Grupe D Lige konferencija, dok je meč između Kelna i Slovackog odložen zbog magle, pa će biti zanimljivo videti rasplet koji će se desiti u 6. kolu.

Činjenica je da je Nica bila bolji rival, ali da je Partizan iskoristio svoje šanse, drugu bi pesmu pevali...

FK Nica, FK Partizan, Liga konferencija

Domaći su stigli do vođstva u trenucima kada je su crno-beli nanizali nekoliko šansi. Ali, kako to biva u fudbalu, stigla je kazna.

U 29. minutu meča Nica je pravo niotkuda povela golom Pepea. Ljubomir Fejsa je kasno reagovao i dopustio Pepeu da se nađe u prilici za gol, što je ovaj i iskoristio.

U drugom poluvremenu smo videli dominaciju Nice. Smenjivale su se šanse pred golom Popovića koji je imao nekoliko sjajnih interevencija.

Partizan je bio neprimetan u drugih 45 minuta, a srećom po njih protivnik nije stizao do drugog gola, pa je viđen sličan scenario kao u prvom poluvremenu. Rikardo Gomeš je u 74. minutu doneo izjednačenje svom timu iz prve akcije srpskog predsatvnika, ali je njihova radost trajala samo dva minuta pre nego što je Mario Lemina izjednačio.

Do kraja je Nica nastavila sa napadima, a u nadoknadi je viđena sporna situacija o kojoj će se sigurno pričati.

Urošević je oboren u kaznenom prostoru, svi su očekivali penal, ali je sudija dosudio ofsajd.

Tako su izabranici Gordana Petrića propustili priliku da overe evropsko proleće, ali će za to imati priliku u poslednjem meču protiv Slovackog u Beogradu.

NICA - PARTIZAN 2:1

II POLUVREME

92. minut - Oboren je Urošević u kaznenom prostoru, ali je fudbaler Partizana bio u ofsajdu kažu sudije. Biće zanimljivo videti ovu situaciju.

90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade!

85. minut - Ulazi Baždar umesto Gomeša! Sve manje vremena za Partizan.

78. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Lemina vraća prednost Nici posle samo 3 minuta! Jeftino primljen gol, lopta je do mreže kačila jednog fudbalera Partizana.

74. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gomeš donosi izjednačenje Partizanu! Pravo nitkuda se Gomeš našao u šansi i zatresao gol Nice.

66. minut - Konačno je Partizan imao šansu, Natho je centrirao iz slobodnog udarca, ali jako loše izvedeno.

63. minut - Traži penal Labord, pao je u kaznenom prostoru, ali činjenica je da nije bilo prekršaja.

60. minut - Izlazi Traore, menja ga Pavlović.

58. minut - Sjajna odbrana Popovića, pokušao je Bard. Nica konstantno napada, Partizan u podređenom položaju ostarta drugog poluvremena.

53. minut - Nova šansa za Nicu. Posle kornera je pokušao Lemina, ali lopta nije uspela da završi tamo gde je on želeo!

49. minut - Svim snagama su krenuli fudbaleri Nice, novi opasan pokušaj!

47. minut - Odmah šansa za Nicu, ali samo stativa!

46. minut - Počelo drugo poluvreme u Nici! Fejsu je zamenio Belić!

I POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena! U momentima kada je Partizan dominirao, Pepe se pravo niotkuda našao pred golom Popovića i doneo Nici 1:0.

Bivši kapiten Partizana bodri crno-bele u Nici.

39. minut - Au, kakva odbrana Popovića! U poslednjem trenutku je spasio Partizan novog gola!

33. minut - Još jedna obiljna šansa pred golom Popovića, srećom Dante nije zahvatio lotu onako kako je želeo.

29. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Nica vodi golom Pepea! Pravo notkuda su stigli domaći do šanse, nije dobro reagovala odbrana Partizana, a Pepe ne prašta!

26. minut - Pravo nitkuda su fudbaleri Nice stigli do kaznenog prostora, ali su preterali u kombinovanju...

Utakmica druga dva tima Grupe D Lige konferencija je pomerena zbog guste magle.

19. minut - Velika šansa! Brza akcija Partizana, Natho je proigrao Meniga koji je na sjajan način izbacio protivničkog igrača i šutirao. Nažalost, ponovo nema gola za crno-bele!

16. minut - Pao je jedan fubaler Nice u kaznenom prostoru, sudija se nije oglasio, Partizan je imao kontru, Rikardo je snažno šutirao u dalji ugao, ali golman Nice sjajno reaguje!

13. minut - Šutirao je Dijabate sa velike udaljenosti, pokušao je Traore da zakači loptu, na kraju nema ni kornera za Partizan.

11. minut - Nica je ušla dosta ofanzivnije u meč! Istina je da nije bilo ozbiljnije šanse, ali konstantno se igra pred golom Popovića.

8. minut - Dobra intervencija Vujačića posle slobodnog udarca domaćih.

6. minut - Prva ozbiljna situacija pred golom Partizana, pokušao je Labord, ali iznudio je samo korner!

1. minut - Počeo je meč!

18.42 Nekadašnji kapiten Partizana Vladimir Stojković bodri crno-bele u Francuskoj.

Slično prošloj sezoni, Partizan je imao vrlo mučan početak sezone u Superligi Srbije, nije se plasirao u grupnu fazu Lige evrope, ali opet dobro napreduje u Ligi konferencija.

Već nakon pet kola, crno-beli mogu da obezbede prvo mesto u grupi D i plasman u osminu finala najslabijeg UEFA klupskog takmičenja.

Za to im je potrebna pobeda na gostovanju Nici od 18.45. Ali, i u slučaju remija, Partizan bi ostao lider i imao sve u svojim rukama, naročito ako u drugom meču grupe Slovacko i Keln remiziraju.

Trener Gordan Petrić se za duel sa Francuzima opredelio za sledeći sastav:

Partizan: Popović, Živković, Marković, Vujačić, Urošević, Traore, Fejsa, Dijabate, Natho, Menig, Rikardo

Nica: Bulka, Atal, Rosario, Dante, Bard, Budaui, Lemina, Tiram, Braimi, Pepe, Labord