VLAHOVIĆ UGURAO LOPTU U GOL, ALI BENFIKA UBIJA JUVENTUS! Italijani blizu ISPADANJA iz Lige šampiona (VIDEO)
Uzaludno slavlje Dušana Vlahovića, Foto: EPA/TIAGO PETINGA

PROPAST "STARE DAME"

Objavljeno: 07:59h

Fudbaleri Juventusa moraju da pobede Benfiku u Lisabonu u petom kolu grupne faze Lige šampiona kako bi zadržali šanse za plasman u osminu finala, ali stvari u prestonici Portugala ne idu baš najbolje...

Detalj sa utakmice Benfike i Juventusa
Detalj sa utakmice Benfike i Juventusafoto: EPA/TIAGO PETINGA

"Orlovi" su poveli u 17. minutu golom Antonija Silve, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Dušan Vlahović.

Glavni sudija ove utakmice Srđan Jovanović prvo je poništio pogodak svom zemljaku, ali je posle VAR asistencije priznao gol napadaču bjanko-nera.

Ipak, UEFA je ubrzo dodelila pogodak Mojseu Kenu koji je ćušnuo loptu na liniji i tako "ukrao" gol Srbinu.

To kao da je dalo snagu Benfiki koja je za samo sedam minuta došla do 3:1 preko Žoao Marija u 28. minutu iz penala i Rafe Silve u 35.

Po trenutnoj situaciji pošto Pari Sen Žermen vodi 4:1 protiv Makabi Haife, dalje sa po 11 bodova bi išli Parižani i "orlovi", dok bi "stara dama" sa Izraelcima sa tri boda vodila bitku za Ligu Evrope.