RONALDO UŠAO SA KLUPE I POSTAO HEROJ JUNAJTEDA! Everton dozvolio preokret - nestvaran JUBILEJ Portugalca!
Kristijano Ronaldo, Foto: Peter Byrne / PA Images / Profimedia

10. kolo premijer lige

Ronaldo ponovo pokazao klasu i doneo preokret "đavolima"

Objavljeno: 22:19h

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Everton rezultatom 2:1 u desetom kolu Premijer lige.

Nije sve počelo kao po planu za izabranike Erika ten Haga, ali Kristijano Ronaldo je stupio na scenu.

Već u petom minutu Aleks Ivobi je postigao golčinu sa 20 metara i bacio "Gudison park" u trans.

Slavlje domaćih navijača, međutim, nije dugo trajalo.

Već u 15. minutu bilo je 1:1, a strelac je bio 100 miliona vredni Brazilac Antoni.

Posle velike greške veze Evertona sevnula je kontra "đavola", Marsijal je proigrao Antonija, a on rutinski matirao Pikforda.

Marsijal se zatim povredio i nije mogao da završi meč, pa je u igru morao Kristijano Ronaldo u 29. minutu.

I, samo 15 minuta kasnije, postao je heroj ekipe.

Još jedna kontra snašla je izabranike Frenka Lamparda, a Ronaldo je postigao 700. klupski gol u karijeri i doveo goste u prednost.

U drugom poluvremenu gledali smo dosta rezevrisaniji fudbal nego u prvom i ni jedna ni druga ekipa nisu uspele da stvore neku izglednu šansa.

U 81. minutu, Rašford je zatesao mrežu, ali posle konsultacije VAR-a gol je poništen zbog igranja rukom.

Junajted se sada nalazi na petom mestu Premijer lige i u narednom kolu dočekuje Njukasl 16. oktobra, dok dvanaestoplasirani Everton dan ranije gostuje Totenhemu.