FULAM NE MOŽE BEZ MITROVIĆA! Totalni KOLAPS u malom londonskom derbiju - Palas srušio Lids!
Fulam - Vest Hem, Foto: Mike Egerton / PA Images / Profimedia

9. kolo premijer lige

Trener Fulama isključen sa meča

Objavljeno: 17:33h

Vest Hem je na svom terenu pobedio Fulam sa 3:1, dok je Kristal Palas pred svojom publikom bio bolji od Lidsa rezultatom 2:1, u okviru 9. kola Premijer lige.

Aleksandar Mitrović zbog povrede nije mogao da pomogne svom Fulamu, ali to nije omelo njegove saigrače da povedu već u petom minutu na "London stadionu". Kebano je proigrao Pereiru, a Brazilac je savršenim udarcem levom nogom poslao loptu u mrežu za 0:1.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrovićfoto: Profimedia

Nakon toga je Vest Hem preuzeo inicijativu, napadi su se ređali jedan za drugim, a Skamaka je promašio dve kolosalne prilike.

Napadački pristup se domaćima isplatio u 29. minutu. Izborili su se za penal, a precizan sa 11 metara bio je Bouven, za 1:1.

Drugo poluvreme počelo je mirno, a onda je sevnula akcija Vest Hema, koju je Skamaka pretvorio u 2:1, posle konsultacije VAR tehnologije.

Fulam više nije imao snage za bilo kakav povratak posle ovog gola, a i menadžer Silva je isključen zbog protesta.

Vest Hem je iskusno čuvao rezultat, a u 91. minutu je uspeo da dođe i do trećeg pogotka. Strelac je bio rezervista Antonio, koji je 80. minutu zamenio Skamaku.

Na drugom kraju Londona je Lids poveo protiv domaćeg Kristal Palasa u desetom minutu, i to pogokom Paskala Strajka.

Izbranici Patrika Vijere su izjednačili na 1:1 u 24. minutu, strelac je bio Eduar, koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Lids je bio mnogo bolji u prvom delu, ali to nije uspeo da materijalizuje kroz dobar rezultat.

Meč je u nastavku bio veoma dinamičan, Palas je bio konkretniji i uspeo je da načini potpuni preokret u 76. minutu. Defanzivci Lidsa su nesmotreno ostavili Ezeu dosta prostora. Ovaj je bio u naletu i usledio je savršen šut sa 16 metara, koji je završio na željenom mestu za domaće.