HRVATI IMAJU SVE U SVOJIM RUKAMA, FRANCUZI SE PROBUDILI! Rutina Holanđana i Belgijanaca u Ligi nacija
Hrvatska - Danska, Foto: EPA/Antonio Bat

Fudbaleri Hrvatske i Francuske ostvarili su bitne pobede u Grupi 1 Lige A Lige nacija.

Hrvatska je odbranila domaći teren savladavši Dansku rezultatom 2:1.

Hrvati su time izbili na čelo Grupe 1 i kolo pre kraja ostavili sve u svojim rukama.

Kockasti" su bili boji u prvih 45 minuta, ali nije viđeno mnogo dobrih šansi.

Međutim, već u 49. minutu bilo je 1:0. Strelac je bio Borna Sosa za opšte oduševljenje na "Maksimiru".

Gol Livakovića pogodio je Eriksen u 77. minutu. Međutim, slavlje Danaca nije dugo trajalo.

Već u 79. minutu vratilo se vođstvo na stranu Hrvatske posle pogotka koji je postigao Lovro Majer, koji je ušao u igru samo dva minuta ranije i iz prvog šuta (i to kakvog, sa distance) matirao Šmajhela.

U borbi za opstanak u Ligi A, Francuska je pobedila Austriju na domaćem terenu sa 2:0.

Francuzi su u ovaj meč ušli sa imperativom pobede jer su imali samo dva osvojena boda iz četiri odigrana kola.

Nije im se dalo da slome protivnika ni u ovoj utakmici, ali je drugo poluvreme, ipak, donelo željeni rezultat.

Protivnika je načeo Kilijan Mbape u 56. minutu, a dokusurio Olivije Žiru u 65.

Standings provided by SofaScore

U Grupi 4 Lige A Lige nacija sigurne pobede ostvarili su Belgija i Holandija.

Belgija je sa 2:1 pobedila Vels na domaćem terenu u petom kolu Grupe 4.

Domaćin je posao praktično rešio u prvom poluvremenu, pošto su posle nešto više od pola sata igre vodili sa 2:0.

Strelci su bili Kevin de Brujne i Miši Batšuai.

Gostima je nadu ulio Mur u 50. minutu, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

Holandija je lako izašla na kraj sa Poljacima u Varšavi – 2:0.

Gosti su poveli preko Gakpoa u 14. minutu, a konačan rezultat postavio je Bergvajn u 60. minutu utakmice.