SELTIK KAO LIVERPUL: Razbucali rivala 9:0, u gostima!
Fudbaleri Seltika, Foto: EPA/Robert Perry

izuzetno efikasno!

Fdubaleri iz Glazgova deklasirali su Dandi junajted na gostovanju

Objavljeno: 07:26h

Fudbaleri Seltika savladali su Dandi junajted rezultatom 9:0 (4:0) u gostima, u meču petog kola škotske Premijer lige.

To je druga pobeda na Ostrvu od 9:0 koju smo videli ovog vikenda, pošto je Liverpul savladao Bornmut istim rezultatom.

Ovo nije ni blizu najveća pobeda u istoriji škotskog elitnog ranga, pošto je Seltik znao da "bije" rivale i sa po 10:0 i 11:1. Ali bila je apsolutna dominacija u Dandiju, protiv ne tako lošeg tima. Istakao se Furuhaši sa het-trikom. Pogađao je u 15, 40. i drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, dok se za poker u šestom minutu nadoknade pobrinuo Žota.

Kjogo Furuhaši

U 50. minutu dalju goleadu otvara Abada, zatim za 6:0 pogađa Juranović u 55.

Abada je takođe zabeležio het-trik, pošto je postigao još dva gola, a tačku je stavio Starfelt u 81. minutu.