PARTIZAN ISPUSTIO DUPLU POBEDU, ALI IZBORIO EVROPSKU JESEN: Šest golova na Malti! (VIDEO)
Slobodan Urošević, Foto: Twitter/FK Partizan

plej-of za ligu konferencija

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 22:20h

Fudbaleri Partizana odigrali su večeras na Malti revanš utakmicu plej-ofa za Ligu konferencija protiv Hamruna i odigrali nerešeno 3:3 (1:1).

Crno-beli su dobili prvi meč u Beogradu sa 4:1 i tako su sa ukupnih 7:4 izborili grupnu fazu najmanjeg UEFA takmičenja. Žreb za istu je na programu u petak od 14 časova.

Trener Partizana Gordan Petrić zadržao je za revanš formaciju sa tri štopera u zadnjoj liniji.

Bil isu prilično anemični njegovi izabranici dok Hamrun nije poveo. Posle jednog odbitka, Gijomje je proigrao Prša koji je imao otvoren pogled na gol i savladao je Popovića preciznim šutem u 27. minutu.

Trgli su se brzo gosti - nezgodan centaršut Živkovića, loša reakcija Bonela, a Gomeš je spremno i spretno reagovao u 34. minutu.

U nastavku je sve bilo rešeno golom Uroševića u 72. minutu, nakon čega je kapiten zamenjen. Posle toga divna akcija rezerviste Natha, Andradea koju je završio Rikardo Gomeš.

Onda dva jeftina faula crno-belih kojim su Maltežani izjednačili, u 90. minutu.

II POLUVREME

90+4. minut - kraj utakmice.

90. minut - GOL - opet penal za Spartans! Kelet je procenio da je Natho skrivio najstrožu kaznu, a Fedele je realizovao. Opet šut po sredini, a Popović se bacio u stranu - 3:3!

82. minut - GOL - Belić je bio neoprezan i igrao rukom nakon šuta protivnika. Freitas je šmekerski bacio Popovića na stranu i poslao loptu po sredini - 2:3!

79. minut - Šehović je zamenio Uroševića.

78. minut - GOL - divna akcija, Natho je poslao loptu na desnu stranu ka Andradeu koji je centaršutom pronašao sunarodnika Gomeša, a ovaj iz neposredne blizine matirao protivničkog golmana - 1:3!

74. minut - Natho je u igri umesto Dijabatea.

72. minut - GOL - Urošević je probio po levoj strani, ušao u kazneni, pa preciznim udarcem doneo prenost Partizanu - 1:2!

69. minut - Belić je zamenio Meniga.

62. minut - velika šansa za Gomeša, umalo da crno-beli dođu do preokreta, ali je napadač gostiju pogodio pravo u jedinog fudbalera Hamruna koji je bio ispred gola. Prethodno je loptu "ukrao" Menig.

53. minut - opasan napad Maltežana, Mašike je uputio oštru loptu, ali niko od fudbalera domaćih nije uispeo da je stigne pred golom Partizana.

I POLUVREME

45+2. minut - kraj poluvremena.

45. minut - kontroliše Partizan sada utakmicu. Dva minuta nadoknade.

36. minut - žuti karton za Živkovića.

34. minut - GOL - nezgodan centaršut Živkovića, loša reakcija Bonela, a Gomeš je spremno i spretno reagovao - 1:1!

27. minut - GOL - posle odbitka, Gijomje je proigrao Prša koji je imao otvoren pogled na gol i savladao je Popovića pšreciznim šutem - 1:0!

10. minut - bolji su donaći, prva prava prilika za njih, Prša se lepo oslobio Fejse, potom šutirao sa preko 20 metara, ali je bio zamalo neprecizan

9. minut - bez većih uzbuđenja za sada.

SASTAVI:

Hamrun: Bonelo - Sov, Bjeličić, Emerson, Kalegari, Kamenzuli - Gilamier, Prsa - Montebeljo, Dodo, Mašike

Rezerve: Sultana, Domingos, Ćeri, Freitas, Fedele, Misaljef, Acopardi, Nedeljković, Džoni, Mifsud, Atard, Borg

Partizan: Popović - Marković, Vujačić, Saničanin - Živković, Urošević (k), Fejsa, Andrade - Dijabate, Menig, Gomeš

Rezerve: Lukač, Stevanović, Ilić, Natho, Šehović, Baždar, Terzić, Belić, Stašević, Vlahović, Jović, Petković