RENDŽERS SE POSLE DUGO GODINA VRATIO U ELITU: Kopenhagen preživeo pakao na obali Crnog mora!
Rendžers prošao u grupu, Foto: EPA/Olaf Kraak

kvalifikacije za ligu šampiona, revanš utakmice

Fudbaleri Glazgov Rendžersa i Kopenhagena plasirali su se u Ligu šampiona.

Rendžers je kao gost pobedio PSV sa 1:0 i slavio sa ukupnih 3:2, dok je Kopenhagen remizirao bez golova u Turskoj sa Trabzonsporom i sačuvao 2:1 iz Danske.

Koliko samo života ima Glazgov Rendžers. Prošao je vicešampion Škotske kroz trnje u Ajndhovenu, izdržao strahovit pritisak domaćina, ali je na kraju uspeo da trijumfuje u plasira se u elitno takmičenje.

Trenutak odluke na Filips stadionu desio se u 60. minutu. Nedopustivo poigravanje golmana Beniteza i štopera Ramalja surovo su kaznili asistent Tilman i strelac Antonio Čolak, za 0:1.

Pre toga je Lorens pogodio prečku u 55. minutu i već tada propustio da kazni brojne promašaje domaćina.

PSV je ima nekoliko odličnih šansi u prvom poluvremenu. Pretili su De Jong, Gakpo i Sangare, ali do gola nisu mogli.

Gakpo posle gola gostiju imao zicer i nije uspeo da ga realizuje, pa će PSV morati da se zadovolji Ligom Evrope.

U Trabzonu vatrena atmosfera i slavlje Kopenhagena.

Domaći tim je bio dominantan, ali nije uspeo da dođe do gola. Veliku šansu imao je Đanini u sedmom minutu, ali se sjajnom odbranom istakao golman Rajan.

U nastavku su pokušavali Bakasetas i Kornelijus, ali nisu bili uspešni, pa će u elitno takmičenje šampion Danske.