NOVA ROMA NA PRAVI NAČIN STARTOVALA SERIJU A: Bio im je dovoljan samo jedan gol, Matić upisao prve minute!
Fudbaleri Roma, Foto: EPA/Massimo Pica

serija a 1. kolo

Fudbaleri Rome savladali su kao gosti Salernitanu rezultatom 1:0 na startu nove sezone u Seriji A.

"Naoružali" su se Rimljani ovog leta i doveli nekoliko velikih imena, ali su se i pored toga mučili protiv žilavog domaćina iz Salerna.

Od prvog minuta počeo je Paulo Dibala, u drugom poluvremenu ušli su i Nemanja Matić i Žoržinio Vajnaldum, ali je na terenu morao da "reaguje" Brajan Kristante kako bi "vučica" upisala nova tri boda.

Italijanski vezista je primio loptu iskosa sa leve strane i sa ivice kaznenog prostora uz malo sreće zatresao mrežu Sepea u 33. minutu.

Mogla je Roma i do ubedljivijeg vođstva u prvom poluvremenu, prilike su propuštali i Zaniolo i Dibala, da bi u nastavku igre Murinjo iskusno spustio ritam i praktično "zatvorio" utakmicu.

Poništen je gol Vajnalduma posle dodavanja Dibale, do gola je mogao i Karsdorp, ali promene rezultata nije bilo.

Presudio je detalj iz 36. minuta kada je M'Bala Nzola pogodio unutar kaznenog prostora.