TUČA TRENERA BACILA SENKU NA SJAJAN DERBI NA STAMFORD BRIDŽU: Kejn u nadoknadi odneo dva boda Čelsiju!
Kejn postiže pogodak, Foto: EPA/Andy Rain

premijer liga 2. kolo

U sledećem kolu Čelsi gostuje Lidsu, a Totenhem dočekuje Vulverhempton

Fudbaleri Čelsija i Totenhema odigrali su danas na stadionu "Stamford Bridž" nerešeno 2:2, u meču drugog kola Premijer lige.

Čelsi je u gradskom derbiju poveo golom Kalidua Kulibalija u 19. minutu. Senegalski igrač je iskoristio centaršut Marka Kukurelje iz kornera i preciznim udarcem savladao golmana Uga Ljorisa.

Gosti do izjednačenja dolaze u 68. minutu, kada se u strelce upisao Pjer-Emil Hojbjerg.

FK Totenhem

Nakon gola došlo je do sukoba trenera Čelsija Tomasa Tuhela i Totenhema Antonija Kontea. Incident se dogodio i na kraju meča, pa je sudija Entoni Tejlor obojici pokazao crveni karton.

Novu prednost Čelsiju u 77. minutu donosi Ris Džejms nakon asistencije Rahima Sterlinga.

Bod gostima je u šestom minutu nadoknade doneo Hari Kejn, koji je bio najviši u skoku posle kornera.