ZVEZDA POKORILA I JEREVAN: Crveno-beli duplim trijumfom izborili plej-of fazu, zna se sledeći rival!
Fudbaleri Crvene zvezde i Pjunika, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

Kvalifikacije za lš!

Sva dešavanja sa utakmice možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 21:05h

Crvena zvezda se plasirala u plej-of za Ligu šampiona nakon što je savladala Pjunik ukupnim rezultatom 7:0. U Beogradu su crveno-beli bili ubedljiviji, ali ni u Jermeniji im nije manjkalo opreznosti, napada i samopouzdanja.

U korist kluba iz Beograda dva puta se našao VAR, dosuđena su dva penala, Katai nije uspeo da realizuje prvi ali u drugom je Kanga bio precizan.

Domaćin nije bio ubedljiv, nije uspeo da nadmudri odbranu koju je Zvezda igrala bespekorno, a i kada su se izborili za priliku ona je bila neutralizovana hrabrim odlukama Milana Borjana.

NAVIJAČI ZVEZDE I PJUNIKA UJEDINJENI: Domaći oduševili "Delije" transparentom "Kosovo je Srbija!"

Delije su došle u zavidnom broju (oko 150), na stadionu oko 4500 navijača.

Crvena zvezda je otputovala u Jermeniju bez Aleksandra Pešić i Mirka Ivanjića nisu otišli zbog povreda a Milan Rodić neće prisustvovati meču zbog zarađenog crvenog kartona u Beogradu.

Zvezdin poslednji stepenik za elitno takmičenje biće Makabi Haifa koji je poražen u Limasolu od Apolona 0:2, ali je u Izraleu pre šest dana pobedio 4:0.

Drugo poluvreme:

90 + 3. minut: Sudija svira kraj! Utakmica je završena, Zvezda u plej-ofu!

80. minut: Mustafa žuti karton, telom je odgurnuo protivničkog igrača, sudija svirao prekršaj, šansa za domaćine sa oko 25 metara. Precizan i snažan šut direktno na gol, Borjan se baca i šalje loptu u korner.

78. minut: Dragović dobio žuti karton, igrač Pjunika na zemlji više od jednog minuta, ukazuje mu se pomoć.

76. minut: Srnić zamenio Kangu, treća promena u ekipi Crvene zvezde.

68. minut: Bukari izlazi, Mustafa ulazi. Meč je maltene rešen, Zvezda ima 7 golova prednosti u ukupnom rezultatu, Deki osvežava igrače.

65. minut: Juričić zapretio golu Zvezde, ali čuvar mreže pokazao svoju klasu, najbolji napad Pjunika u dosadašnjem delu igre

63. minut: Strahinja Eraković izlazi, pomalo iznervirano, menja ga Nikola Stanković.

60. minut: Asistencija Gobeljića sa ugla kaznenog prostora, glavom precizan Milan Pavkov!

53. minut: Utakmica se nastavlja nakon kratke pauze zbog skandala navijača, domaći imaju korner no završava se u skladu sa željama Zvezde.

50. minut: Trojica navijača Pjunika ušli su na teren a redari, policija ili obezbeđenje ne reaguju, bar ne uspešno.

Prvo poluvreme:

45 + 4. minut: Sudija je svirao kraj poluvremena, crveno-beli zadovoljniji!

44. minut: KANGA POSTIGAO GOL! Precizan sa bele tačke, ovo je bio njegov 29. penal u karijeri.

42. minut: VAR dosudio penal za Crvenu zvedu.

40. minut: Centaršut Bukarije i udarac glavom Pavkova koji se nalazio između dva protivnička igrača, lopta otišla malo iznad gola.

36. minut: Avagjan i Gobeljić u sudaru glavama, ukazana im pomoć, meč se nastavlja.

31. minut: Strahinja Eraković dobio žuti karton!

28. minut: Katai nije uspeo da savlada Bunčeva koji se bacio na svoju levu stranu i time sprečio da lopta zatrese mrežu.

28. minut: Posle provere VARA, dosuđen penal za Crvenu zvezdu.

26. minut: Milunović promašio zicer, sumnja se da je Otubanjo igrao rukom.

24. minut: Domaćini kreirali najveću šansu u dosadašnjem periodu igre, Juričić je snažnim šutem probao da ugrozi Borjana.

20. minut: Pomoć je ukazana golmanu Crvene zvezde, Milanu Borjanu, ali se ispostavilo da je sve u redu, igrači su iskoristili minut predaha.

14. minut: Aleksandar Katai je plasirao prvi šut za crveno-bele, Kanga traži ofanzivu, Zvezda se budi!

4. minut: Pjunik je prvi zapretio šutem Otubanja sa distance, no golman Zvezde nije imao preterane probleme jer je lopta premašila gol.

1. minut: Ekipa iz Beograda staloženo je ušla u meč, trener i igrači su i suviše iskusni kako bi opuštneo ušli u ovoliko važan meč bez obzira na enormnu prednost koju poseduju ( 5:0 iz prvog duela)

SASTAVI:

PJUNIK: Bunčev, Harutjunjan, Juričić, Avagjan, Bratkov, Kočuk, Otubanjo, Žuninjo, Gajić, Kovalenko, Dašjan.

Sastavi

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Gobeljić, Kangva, Sanogo, Kanga, Bukari, Katai, Pavkov.