SAMO JE POKAŽAO ŠTA MOŽE: Haland se razgoropadio u Londonu i sam uništio Vest Hem, Siti ima novog golgetera!
Erling Haland postigao dva gola, Foto: EPA/Neil Hall

ZVEZDA JE ROĐENA

Erling Haland je već na startu Premijer lige otvorio svoj golgeterski konto.

Norvežanin je postigao prva dva gola u ligi u dresu "građana" i tako pomogao šampionu da osvoji sva tri boda na gostovanju Vest Hemu, 0:2 (0:1).

Dosta je bilo kritika na njegov račun u predsezoni, ali kada je bilo najvažnije, pokazao je klasu.

Siti je zatresao mrežu domaćina iz Londona u 28. minutu preko Kevina de Brujnea, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nije prošlo mnogo vremena, svega sedam minuta kada je Alfons Oreola skrivio penal, izveo ga je Erling Haland i pogodio levi donji ugao gola "čekićara", 0:1.

1 / 3 Foto: EPA/Neil Hall

Vest Hem je taktički nekako igrao baš kako se tome i nadao Pep Gvardiola.

Malo toga konkretnog pred golom protivnika, da bi se ostvario bolji rezultat.

S druge strane, Siti je bio sigurniji, stvarao je šanse a jednu od njih je pretvorio u gol u 65. minutu.

De Brujne je poslao sjajnu loptu u prostor, bio je to poklon za Halanda koji je bio brži od golmana Vest Hema i poslao loptu u mrežu za konačnih 0:2.

Vest Hem je razočarao, moraće mnogo bolje u nastavku sezone ako žele da pariraju najboljima.

U narednom kolu, 13. avgusta Mančester siti dočekuje Bornmut, dok Vest Hem dan kasnije gostuje Notingem Forestu.