NA GUDISONU NISMO GLEDALI LEP FUDBAL: Čelsi je na kraju preko kreča stigao do 3 boda!
Žoržinjo postiže pogodak sa bele tačke, Foto: EPA/Andrew Yates

imali više sreće

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u Liverpulu domaći Everton sa 1:0, u utakmici prvog kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Žoržinjo iz jedanaesterca u devetom minutu nadoknade prvog poluvremena. Penal je dosudjen posle starta Abdulaja Dukurea na Benu Čilvelu.

To je prva pobeda Čelsija na Gudisonu još od 2017. godine.

Utakmicu je obeležila i teška povreda noge fudbalera Evertona Bena Godfrija, koji je nespretno startovao u pokušaju da stigne do lopte.

Njemu je nekoliko minuta ukazivana pomoć na terenu, a zatim je u 17. minutu na nosilima iznet sa terena. Everton je saopštio da je defanzivac prebačen u bolnicu.

U sledećem kolu Čelsi će dočekati Totenhem u londonskom derbiju, a Everton će u Birmingemu igrati protiv Aston Vile.

Ranije danas Fulam i Liverpul odigrali su nerešeno 2:2, Bornmut je pobedio Aston Vilu sa 2:0, a Lids je sa 2:1 pobedio Vulverhempton.

Njukasl je sa 2:0 pobedio novajliju u ligi Notingem Forest, dok je Totenhem bio ubedljiv protiv Sautemptona, 4:1.