BRAVO MAJSTORE: Osveta Amerikancima u režiji Srbina! OVAKVA PROSLAVA GOLA JOŠ NIJE VIĐENA! Oduševio! (VIDEO)
Dejan Joveljić, Foto: Twitter/ LA Galaxy

fk la galaksi

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija remizirali su sa Portland Timbersima 1:1 u meču 16. kola MLS lige.

Objavljeno: 08:50h

Heroj ekipe iz Los Anđelesa bio je Dejan Joveljić, koji je svojim golom u 87. minutu doneo bod ekipi. Tokom radovanja skinuo je dres, iz publike mu je dobačena srpska zastava.

Joveljić nije bio starter na ovoj utakmici, ali je morao da zameni Viktora Vaskeza već u 32. minutu, što se kasnije ispostavilo kao odličan potez, iako je nedugo po njegovom ulasku Čara doneo prednost Portlandu, igrao se 38. minut.

Baš je Portland i bio bolji rival tokom prvih 45 minuta, ali su se uloge obrnule u drugom delu utakmice. Galaksi je krenuo da napada i steže obruč oko gola Timbersa, što će se na posletku pokazati i kao isplativa strategija.

Igrao se 88. minut utakmice, Arauho je dobio loptu na desnom beku, odlično je centrirao, dok je Joveljić utekao svom čuvaru i sa pet metara je glavom loptu poslao u gol.