SRBIJA SVE PROKOCKALA ZA 5 MINUTA: "Orlovi" briljirali protiv Slovenije u prvom delu, a onda... POMRAČENJE!
Fudbalska reprezentacija Srbije, Foto: Profimedia

liga nacija, 4. kolo

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti na našem sajtu

Objavljeno: 23:24h

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je u Ljubljani protiv Slovenije nerešno 2:2, u utakmici Grupe 4 u Ligi nacija B.

Na stadionu Stožice, Srbija je povela u osmom minutu golom Andrije Živkovića, a prednost je udvostručio Aleksandar Mitrović u 35. Slovenija je smanjila u 48. minutu golom koji je postigao Adam Gnezda Čerin, a u 53. minutu izjednačio je Benjamin Šeško.

U nadoknadi vremena crveni karton zbog prigovora dobio je rezervni golman Srbije Predrag Rajković.

1 / 3 Foto: EPA/Antonio Bat

Posle četiri kola Srbija je druga na tabeli sa sedam bodova, a Slovenija na četvrtom mestu ima dva. Norveška je prva sa 10 bodova, a Švedska na trećem mestu ima tri.

DRUGO POLUVREME:

90+6 KRAJ UTAKMICE!!!!! Slovenija i Srbija podelili su bodove u Ljubljani pošto je meč završen 2:2.

90+1' Crveni karton dobio je Predrag Rajković posle prigovora četvrtom sudiji.

90' Utakmica je produžena šest minuta.

86' Nemanja Maksimović je napustio teren, a u igru je ušao Uroš Račić.

85' Milenković je šutirao, ali je lopta završila daleko preko gola.

Nikola Milenković

83' Dobar centaršut Milinković-Savića, na loptu je natrčao Jović, glavom šutirao, ali nažalost nije uspeo da postigne gol.

76' Zapretila je Srbija, Radonjić je šutirao pored gola.

65' Još jedna izmena u ekipi Srbije. Marko Grujić napušta teren, a u igru ulazi Sergej Milinković-Savić.

61' Kostić je pokušao iz daljine, ali je lako odbranio golman Slovenije.

56' Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije. U igru su ušli Jović i Kostić, a iz igre su izašli Lukić i Mladenović.

52' GOOOOOOOOLLLLL!!!! Šeško je lako matirao Milinković-Savića. Slovenija je brzo stigla do izjednačenja.

48' GOOOOOOOLLLL!!! Čerin je sa nekih deset metara neometano šutirao i matirao Milinković-Savića.

Fudbalska reprezentacija Slovenije

46' Nastavljena je utakmica u Ljubljani. Dragan Stojković Piksi izvršio je prvu izmenu. Iz igre je izašao strelac prvog gola Andrija Živković, a umesto njega na terenu je Nemanja Radonjić.

PRVO POLUVREME:

45+2' Kraj prvog poluvremena. Srbija ubedljivom igrom vodi 2:0 u Ljubljani.

45' Prvo poluvreme produženo je dva minuta.

33' GOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!! Dušan Tadić je maestralno driblao, uputio fantastičan centaršut pravo na glavu Aleksandra Mitrovića koji je duplirao prednost Srbije.

31' Žuti karton dobio je Sikošek.

30' Šeško je dobro šutirao i stavio na muke golmana Srbije.

23' Slovenija je imala priliku iz slobodnog udarca da učini više, ali je živi zid Srbije odradio posao kako valja.

11' Tadić i Živković su kombinovali posle prekida, a na kraju je kapiten Srbije šutirao, ali je lopta zamalo otišla pored gola.

8' GOOOOOOOOOLLLL!!!! Mladenović je sa ivice šesnaesterca poslao savršenu loptu za Andriju Živkovića koji se hrabro bacio i pogodio mrežu Slovenije.

6' Prva šansa na utakmici za Srbiju. Posle slobodnog udarca glavom je pokušao Aleksandar Mitrović.

1' Počela je utakmica u Ljubljani.

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje u Ljubljani Sloveniji u 4. kolu Lige nacija.

Posle prva tri kola, "Olrovi" imaju dve pobede i jedan poraz, od Norveške, koja je prva na tabeli sa bodom više.

Podsetimo, pre tačno nedelju dana, Srbija je sa 4:1 na stadionu "Rajko Mitić" savladala Sloveniju 4:1 (1:1).

Selektor Dragan Stojković Piksi odlučio je ponovo da promeša karte s obzirom na napornu sezonu koja je iza igrača, a u tim se vratio Aleksandar Mitrović koji je protiv Švedske odradio suspenziju.

Sastavi:

SLOVENIJA (3-4-1-2): Oblak - Brekalo, Bijol, Mevlja - Karničnik, Gnezda-Čerin, Kurtic, Sikošek - Zajc - Šeško, Celar.

Klupa: Belec, Vekič, Balkovec, Stanković, Milec, Lovrić, Šporar, Črnigoj, Elšnik, Kramer, Zahović, Verbić.

SRBIJA (3-4-2-1): V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Maksimović, Grujić, Mladenović - Tadić, Lukić - A. Mitrović.

Klupa: M. Ilić, Rajković, Eraković, Radonjić, I. Ilić, Jović, S. Mitrović, Kostić, Račić, Ristić, S. Milinković-Savić, Đuričić