HOLAND JE BIO KOBAN I PO ŠVEDSKU: Česi odbranili domaći teren, Portugal deklasirao protivnika Srbije na Mundijalu!
Erling Haland, Foto: EPA/Christine Olsson

liga nacija

Fantastični napadač je golom "rešio" utakmicu protiv Srbije, a danas je bio "koban" i po susednu Švedsku

Objavljeno: 07:02h

Fudbaleri Češke i Španije remizirali su 2:2 u drugom kolu grupe "A2" Lige nacija.

Česi su poveli već u četvrtom minutu, strelac je bio Jakub Pešek, na asistenciju Jana Kuhte.

Španci su izjednačili u finišu prvog dela, lep gol je postigao Barsin veznjak Gavi.

Bili su bolji izabranici Luisa Enrikea u drugom poluvremenu, šanse za pobedu propustili su Asensio i Feran Tores, ali nisu uspeli da postignu pogodak.

Fudbalska reprezentacija Španije

A kada su Španci promašili svoje prilike, Česi su svoju prvu šansu u nastavku iskoristili. Asistent kod prvog gola Kuhta, postigao je majstorski gol za vođstvo Čeha.

Špance je poraza spasio Injigo Martinez golom u poslednjem minutu meča.

U drugom melu ove grupe Portugalija je deklasirala Švajcarsku sa 4:0.

Domaćin je poveo u 15. minutu, posle jakog udarca Ronalda iz slobdnog udarca golman Švajcarske Kobel izbacio je loptu pravo na nogu Vilijam Karvalja koji je iz "peterca" pogodio za vođstvo "Selesaa".

U finišu prvog poluvremena još zablistao je Kristijano Ronaldo. Kapiten Portugalije pogodio je u 35. i 40. minutu.

Konačan rezultatpostavio je Žoao Kanselo u 68. minutu.

Kristijano Ronaldo

U drugoj utakmici naše grupe, divizije "B" Norveška je u skandinavskom derbiju pobedila Švedsku u gostima rezultatom 2:1.

Imao je svoj šou sjajni napadač Mančester stija Erling Haland. Fantastični napadač je golom "rešio" utakmicu protiv Srbije, a danas je bio "koban" i po susednu Švedsku.

Igrao se 20. minut kada je Haland pogodio iz penala, da bi dvadesetak minuta pre kraja meča potvrdio veliku pobedu Norveške u Solni svojim drugim golom na utakmici.

Poraz Švedske ublažio je Entoni Elanga u drugom minutu sudijske nadoknade.