NEŠTO JE FALILO (pored publike)! Terenska inicijativa "Orlova", bodovi Norvežanima! SRBIJA BEZ OZBILJNE PRILIKE!
Fudbaleri Srbije, Foto: Starsport©

liga nacija

Na startu takmičenja u Ligi nacija Srbija je izgubila od Norveške na stadionu Rajko Mitić.

Objavljeno: 22:48h

Tokom većeg dela meča, Orlovi su imali terensku inicijativu. Norvežani su se koncentisali da igraju na kontru, i to im je uredilo plodom u 27. minutu kada je Haland bio strelac.

Nova zvezda Mančester sitija je nešto ranije promašila sjajnu priliku, šutirao je visoko preko gola, što je bilo uvod u gol koji je usledio.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija, i pored većeg poseda lopte nisu imali 100% šansu na meču. Falio je završni pas, falio je konkretan udarac ka golu Niland

U dva navrata naši momci su tražili penal, ali je nakon konsultacija sa VAR-om, poljski sudija Račkovski samo odmahnuo rukom. Norvežani su celo drugo poluvreme odugovlačili sa igrom.

Za tri dana Srbija na istom mestu igra protiv Slovenije.

1 / 2 Foto: Starsport©

Tok meča:

90. minut: Pet minuta nade

77. minut: Sudija se konsultuje sa VAR sobom - ni ovaj put nema penala za Srbiju!

67. minut: Halanad napušta teren ispraćen zvižducima

Sofija Vrebac

56. minut: Kakva propuštena prilika! Tadič je ubacio, Mitrović loptu vratio na pet metara, golman Norveške Niland je omeo udarac, lopta se odbija na nogu Joviću koji šutira snažno ali Niland uspeva da je odbije

47. minut: Srbija ima dva vezana kornera

* Drugo poluvreme počelo je izmenama: Luka Jović je ušao na teren umesto Nemanje Gudelja

I poluvreme:

Posle primljenog gola Srbija je zaigrala ozbiljnije. Orlovi su imali četiri kornera, igralo se na polovini Norvežana ali bez prave oposnasti po gol gostiju

36. minut: Lazović centirira, Mitrović pokušava makazicama

33. minut: Nije prvi put da i dečaci koji skupljaju lopte brzo reaguju, i tako učestvuju u akciji.Dodali su loptu Lazoviću koji je brzo izveo aut, ubačenu loptu na pet metara nije stigao Sergej Milinković Savić

27. minut: GOOOOOL: Probio je Pedersen po desnoj strani, Halandu nije bilo teško da zatrese mrežu Vanji Milinkoviću-Saviću!

20. minut: Tadić i drugovi su ubacili u drugu brzinu, ali još uvek nema konkretne opasnosti ka golu Nilanda

18. minut: Haland propušta sjajnu priliku

10. minuta: Za sada opipavanje snaga dve reprezentacije. Ni jedni ni drugi nisu imali ozbiljnu šansu

1. minut: Posle intoniranja himni utakmica je počela

* Glavni sudija meča: Pavel Račkovski (Poljska)

Poznati sastavi:

Srbija: Milinković-Savić – Pavlović, Veljković, Milenković – Kostić, Gudelj, Lukić, Lazović – Tadić, Milinković-Savić, Mitrović Norveška: Niland – Pedersen, Strandberg, Ostigard, Meling – Odegar, Orsnes, Berge – Eljunusi, Haland, King