ZVEZDA ODBRANILA DUPLU KRUNU: Katai je GAZDA derbija, crveno-beli uzeli i Kup i uništili sezonu Partizana! (VIDEO)
Detalji sa 168. večitog derbija u finalu Kupa Srbije, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević, @Starsport/Srđan Stevanović

finale kupa srbije

Tekstualni prenos utakmice možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 21:45h

Crvena zvezda i Partizan na stadionu "Rajko Mitić" su odigrali 168. večiti derbi, od velikog značaja, pošto su se sastali u finalu Kupa Srbije. Jubilarni 40. derbi u Kupu dobila je Zvezda 2:1 (1:0).

Crveno-beli su tako odbranili trofej osvojen prošle godine, ali i duplu krunu jer su u nedelju po peti put uzastopno osvojili Superligu Srbije.

Sa druge strane, Partizan nije uspeo da spasi sezonu i prvi put u drugom mandatu Aleksandra Stanojevića pobedi najvećeg rivala - ima četiri poraza i tri remija.

1 / 5 Foto: Starsport©

Crno-beli su bolje počeli utakmicu, i pretili preko Markovića i Gomeša koji je igrao pod injekcijama. U 24. minutu je Jevtović zbog povrede napustio igru, zamenio ga je Holender, ali je Partizan ostao u istoj formaciji.

Stanković je pak, igrao sa tri centralna defanzivca, a glavnog aduta i u ovom derbiju imao je u maestralnom Aleksandru Kataiju.

Ofanzivni vezista je u 26. minutu promenio rezultat na semaforu izuzetno jakim i preciznim šutem sa oko 18 metara, poslao je neodbranjiv projektil u gornji levi ugao Stevanovića koji je paradom samo ulepšao gol.

Uzdrman je bio Partizan, ali se probudio u 37. minutu kada je udarac Miljkovića odlično odbranio Borjan.

Upravo Miljkovića je na poluvremenu zamenio Lutovac i crno-beli su živnuli u nastavku. U 61. minutu dočekali su izjednačenje nakon što je centaršut sa suportne strane sjajnim volejom uhvatio Urošević. Borjan je ovog puta samo malo zakačio loptu, ali je ona završila u mreži.

1 / 6 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Bio je potom gost bolji, ali je Stanković promenio formaciju uvođenjem Bena, što je praktično odmah dalo rezultat. Ivanić je odlično izbacio Kataija, a ovaj majstorski zaobišao zaleglog Stevanovića, pa poslao loptu tačno između desne stative i uklizalog Lutovca.

Partizan se nije oporavio od novog šoka, nisu pomogle ni izmene Stanojevića. Ivanić je u nadoknadi imao dve odlične šanse da stavi "tačku na i", ali nije uspeo.

Međutim, Kataijeve majstorije su bilke dovoljne za drugu uzastopnu titulu i 26. trofej Kupa.

Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević su se odlučili za sledeće sastave:

Finale Kupa Srbije, 26.5.2022.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN (Stadion "Rajko Mitić")

Sudija: Miloš Milanović

Crvena zvezda (3-4-2-1): Borjan - Pankov, Dragović, Eraković - Rodić, Gajić, Srnić, Kanga - Ivanić, Katai - Omoidžuanfo

Rezerve: Gordić, Gobeljić, Đurić, Radulović, Sanogo, Krstičić, Stanković, Stanić, Motika, Ben, Pavkov.

Partizan (4-2-3-1): Stevanović - Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević - Jevtović, Zdjelar - Jojić, Marković, Menig - Gomeš

Rezerve: Popović, Holender, Jović, Lutovac, Milobanović, Natho, Obradović, Saničanin, Smiljanić, Terzić, Živković

Primetno je odsustvo Bena El Fardua iz startnih 11 crveno-belih, dok će za crno-bele najbolji strelac Superlige Rikardo Gomeš igrati pod injekcijama, potvrdio je Stanojević.

II POLUVREME

90+6. minut - još jednu odličnu priliku je propustio Ivanić, ali sve je gotovo - Zvezda je odbranila ui Kup - 2:1!

90+4. minut - Srnić je sjajno pokrenuo kontru, Kanga prosledio do Bena, a ovaj divno sačekao Ivanića koji je bez bloka šutirao visoko iznad gola. Mogao je da stavi tačku na utakmicu.

90. minut - šest minuta nadoknade.

78. minut - poslednji aduti Stanojevića: Milovanović i Jović su zamenili Holendera i Jojića.

76. minut - sada defanzivne izmene Stankovića: Krstičić i Gobeljić su ušli umesto Kataija i Rodića.

1 / 5 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

72. minut - GOOOL - Ivanić je izbacio Kataija u kontri. Plejmejker Zvezde je divnim driblingom zalomio Stevanovića, činilo se da će mu lopta pobeći, ali je uspeo da je pošalje tačno između desne stative i uklizalog Lutovca - 2:1!

69. minut - dobar šut Lutovca sa desne strane, odbranio je Borjan. Crno-beli bolji posle izjednačenja.

67. minut - Ben je u igri umesto Pankova.

1 / 4 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

61. minut - GOOOL - Lutovac je centrirao sa desne strane, lopta je stigla na drugi kraj u šesnaestercu, a tamo je Urošević sjajno zahvatio volej i savladao Borjana koji je uspeo samo da zakači loptu vrhovima prstiju - 1:1!

59. minut - Natho je zamenio Markovića, a Pavkov Ohija.

1 / 5 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

55. minut - Marković je imao prostora na oko 20 metara, ali je vrlo loše zahvatio loptu.

53. minut - žuti karton za Rodića.

46. minut - drugo poluvreme je počelo u velikom dimu od bakljada i dimnih bombi na obe strane. Lutovac je zamenio Miljkovića.

I POLUVREME

45+3. minut - gužvu su napravili Marković i Srnić koji su ušli u sukob, ali su se strasti smirile. Dobili su po žuti karton Marković i Kanga. Gotovo je prvo poluvreme.

45. minut - tri minuta nadoknade.

41. minut - Marković je lepo odložio loptu za Meniga koji je loše šutirao iskosa sa desne strane.

1 / 6 Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

38. minut - Katai je ponovo zapretio, glavom, posle kornera Kange, ali je Stevanović odbranio.

37. minut - dobar napad Partizana, Miljković je sa desetak metara mogao da izjednači, šutirao je po zemlji, ali je Borjan sjajno odbranio i uhvatio "živu" loptu.

34. minut - Ohi je proošao i vratio povratnu, ali su se crno-beli nekako odbranili. Potom je Kanga pao na 30-ak metara od gola, sudija Milovanović je pokazao da se igra dalje, za šta je "počašćen" sočnim psovkama Stankovića. Trener Zvezde je dobio javnu opomenu.

26. minut - GOOOL - Katai je imao prostora na oko 18 metara od gola Partizana i, i te kako ga iskoristio - poslao je neodbranjiv projektil u gornji levi ugao Stevanovića koji je paradom samo ulepšao gol - 1:0!

24. minut - povređenog Jevtovića je zamenio Holender. Mađar je otišao na mesto krila, a Jojić na zadnjeg veznog.

23. minut - probio je po desnoj starni Marković, ali nije uspeo ni da centrira ni da šutira.

18. minut - prekid zbog povrede Dragovića ali je ipak nastavio meč.

16. minut - Gomeš se dokopao lopte i tražio prostor za udarac, ali nije dozvolio Dragović.

11. minut - zapretila je i Zvezda. Ohi se domogao lopte između Miletića i Vujačića, ali se Stevanović na vreme bacio i zgrabio loptu.

6. minut - opet dobar napad gostiju, Urošević je mogao da šutira, aloi je dodao loptu Markoviću koji je polse oklevanja prebacio gol.

3. minut - dobar napad crno-belih je prekinut zbog ofsajda.

1. minut - počela je utakmica napadom Partizana.

18.00 - intonirana je himna Srbije, "Bože pravde", na Jugu je priređena bakljada, a na Severu koreografija sa likom beogradskog "Pobednika".

1 / 6 Foto: Espreso sport

17.45 - prvi su na teren izašli fudbaleri Partizana.

Velike su gužve bile oko stadiona, ali i u drugim delovima grada. Međutim, uoči početka utakmice, reporter Esprtesa je procenio da je prisutno svega 15.000 navijača.

Kako je i najavljeno, utakmici je prisustvovao i selektor reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi, koga su "Delije" uvredile porukom sa Severa.