PAMTIĆE SE RAZBIJENE GLAVE I NEREDI: Murinjo ispisao istoriju - NE UME DA IZGUBI FINALE! TROFEJ IDE U RIM!
Žoze Murinjo, Foto: Epa/ CLAUDIO PERI

liga konferencija

Nismo gledali sjajnu utakmicu u finalu Lige konferencija. Ostaće upamćena po neredima na ulicama Tirane kao i na samim tribinama.

Objavljeno: 23:00h

Ipak, Žoze Murinjo ulazi u istoriju kao prvi trener koji je osvojio Ligu šampiona, Ligu Evrope i sada Ligu konferencija.

Roma - Fejenord 1:0!

Jedini gol na meču viđen je u 32. minutu meča, a strelac je Zaniolo koji je loptu "bocnuo" preko golmana Patrisia.

U nastavku meča Fejenord ulazi žestoko, nizale su se šanse. Holanđani su bili bolji tim, ekipa Žozea Murinja se povukla i prepustila terensku inicijatiu protivniku.

Uspela je Vučica da na najbolji mogući način odbrani nalet protivnika. Malo po malo, minut po minut Roma je dolazila do daha, došli su do ravnopravne igre, imali dve šanse, ali je golman Patrisio sačuvao svoju mrežu.

Na kraju prvi trofej Lige konferencija završava u Rimu!

Nakon Milana, i Rim će slaviti Žozea Murinja.

Tok utakmice:

90. minut: Pet minuta nadoknade

85. minut: Pelegrini jemogao da reši ovaj meč, ali Patrisio brani

73. minut: Veretu je oprobao udarac van kaznenog prostora, nakon odbijene lopte iz kornera, lopta je prošla kroz "šumu nogu" ali je golman Bejlou bio na visini zadatka

*Zalevski je napusti teren. Pored toga, u igru je ušao i Veretu koji je zamenio Zaniola.

* Sjajna slika Žoze Murinja nakon što su svi poskakali posle datog jedinog gola na susretu za sada

61. minut: Fejenord napada svim snagama, stežu obruč oko gola Rome

50. minut: Stativa spasava Romu. Sjajan udarac sa distance, Patrisio na visini zadatka, uz stativu uspeva da ostane nesavladan

46. minut: Korner za Holanđane na početku drugog dela. Ruj Patrisio spašava Romu

I poluvreme:

* Četiri minta sudijske nadoknade u prvom delu susreta

32. minut: GOOOOL: Zaniolo donosi prednost Romi - 1:0!

* Sukob sa ulica Tirane preneo se i na stadion:

* Užasne slike stižu iz Tirane

17. minut: Mihtarijan zbog povrede mora da napusti igru

5. minut: Početak susreta pripada holandskom timu, više su proveli sa loptom u nogama na protivničkoj polovini. Bez ozbiljnih šansi

1. minut: Utakmica je počela

Sastavi:

Roma: Patrisio – Zalevski, Ibanjes, Smoling, Mansini, Karsdorp - Mhitarijan, Kristante, Pelegrini, Zaniolo - Abraham Fejenord: Bejlou - Malasia, Senesi, Trauner, Getrudia - Til, Aursners, Kokdžu - Nelson, Desers, Sinistera