SPASONOSNO POLUVREME: Everton preokrenuo 0:2 i osigurao opstanak u Premijer ligi!
Rišarlison, Foto: EPA/Peter Powell

premijer liga, 37. kolo

Everton je član najjačeg ranga Engleske rekordnih 118 sezona (ukupno) i drugi po broju uzastopnih sezona (iza Arsenala)

Fudbaleri Evertona pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kristal Palasa sa 3:2, u odloženoj utakmici 33. kola i tako obezbedili opstanak u Premijer ligi.

Everton je upisao 11. pobedu od početka šampiona i sada je, kolo pre kraja, na 16. poziciji na tabeli sa 39 bodova, odnosno ima četiri boda više od Barnlija i Lidsa. Na drugoj strani, Palas je 13. na tabeli sa 45 osvojenih bodova.

Kristal Palas je golovima Žan-Filipa Matete u 21. i Džordana Ajua u 36. minutu imao prednost od 2:0, ali je domaći tim u nastavku preokrenuo rezultat i stigao do važna tri boda.

Prvo je Majkl Kin u 54. minutu smanjio na 2:1, a potom je Rišarlison u 75. minutu izjednačio, da bi pobedu Evertonu doneo Dominik Kalvert-Luin u 86. minutu.

Everton će u poslednjem kolu gostovati Arsenalu, dok će Kristal Palas dočekati Mančester junajted.

Fudbaleri Aston Vile i Barnlija odigrali su nerešeno 1:1, u odloženoj utakmici 18. kola.

Ešli Barns je u 45. minutu bio siguran sa penala i doneo je vodjstvo Barnliju, a izjednačio je Emilijano Buendija u 48. minutu.

Aston Vila je 14. na tabeli sa 45 bodova, dok je Barnli na 17. mestu sa 35 bodova, koliko ima i Lids koji je prvi u opasnoj zoni, ali ima mnogo bolju gol razliku.

Aston Vila će u poslednjem kolu gostovati Mančester sitiju, dok će Barnli dočekati Njukasl.

Čelsi i Lester su odigrali nerešeno 1:1, u odloženoj utakmici 27. kola.

Lester je poveo golom Džejmsa Medisona u šestom minutu, a izjednačio je Markos Alonso u 34. minutu.

Čelsi je treći na tabeli sa 71 bodom, dok je Lester deveti sa 49 bodova. Fudbaleri Čelsija će u poslednjem kolu dočekati Votford, dok će Lester ugostiti Sautempton.