PARTIZAN U FINALU! Nadmoć crno-belih u prvom delu meča: Rockov spasao Vojvodinu BLAMAŽE! Na kraju kroz "iglene uši"
FK Partizan, Foto: Starsport©

kup srbije

Dva potpuno drugačija poluvremena gledali smo u polufinalnom duelu Partizana i Vojvodine. Crno-beli su slavili 2:1.

Objavljeno: 18:28h

Posle prvih 45. minuta, utisak je bio - neverovatno da su lale primile svega dva gola.

Emil Rockov, golman crveno-belih iz Novog Sada je bio fenomenalan. Sakupio je osam odbrana, od kojih su neke bile 100% šanse za Partizan.

Promašiva li su Lazar Marković, Natho, kao i Rikardo.

Ipak, meč je za domaćine počeo sjajno s obzirom da je Gomeš bio strelac u četvrtom minut. Potom sledi period sjajne igre Partizana, i fenomenalnih odbrana Rockova.

Pred kraj poluvremena Mening je uspeo sjajnim udarcem ponovo da zatrese mrežu čime je povećao prednost na 2:0.

Bila je primetna nervoza Aleksandra Stanojevića, koja je bila još uočljivija nakon gola Vojvodine u 53. minutu preko Zukića.

Drugo poluvreme je proteklo u veoma blažem intenzitetu, sa nekoliko prilika i polu prilika pred oba gola,

Partizan je u osmom uzastopnom finalu Kupa Srbije!

FK Vojvodina
FK Vojvodinafoto: Espreso/ Miloš Dreković

Tok utakmice:

II poluvreme:

90. minut: Tri minuta nadoknade

87. minut: Bjeković interveniše na šut Terzića koji je mogao da stavi tačku na utakmicu

84. minut: Miran period meča, kao da su se istrošile ekipe

*ŠTA JE SA JEVTOVIĆEM? Na terenu proveo svega 26 minut: Otkriveno o čemu je reč!

*Stanojević ljut kao ris: ROCKOV NEVEROVATAN! Rikardo i Mening dokazali da nije SVEMOGUĆ! (VIDEO)

*NIKO VIŠE NIJE ISPRED RIKARDA: Napadač Partizana ispisao istoriju kluba, Kežman više nije na vrhu liste strelaca!

68. minut: Žuti karton za Aleksandra Stanojevića

58. minut: Miljković - Lutovac, Natho-Terzić izmene za koje se rešio Aleksandar Stanojević

53. minut: GOOOOL: Stevanović nemoćan pred Zukićem. Odličan napad Vojvodine - 2:1

Stadion u Humskoj
Stadion u Humskojfoto: Espreso/ Miloš Dreković

46. minut: Posle sadržajnog prvog dela meča, red je za nastavak susreta

45. minut: Kraj prvog poluvremena

43. minut: GOOOOL: Rockov nije svemoguć, sada smo saznali! Mening fenomenalnim udarcem pogađa mrežu. Svojim bacanjem golman Vojvodine je učinio da gol izgleda još lepše

36. minut: 4 na 1 je istrčao kontru Partizan. Natho da je lošije hteo da doda loptu teško da bi uspeo. Intervencija Rockova i Vojvodine nije ni bila potrebna

32. minut: Zdjelar je sjajno šutirao izvan kaznenog prostora, odličan udarac. Rockov paradom, maestralno

28. minut: Marković je imao priliku da ispravi grešku i savlada Rockova, ali maestralni golman Vojvodine je začarao mrežu

25. minut: Natho promašuje novu sjajnu šansu. Rockov mu je faktički dodao loptu u noge, Izraelac je presekao dodavanje, namestio se, šutirao i promašio. Ljut Aleksandar Stanojević! Jevtović izlazi Jojić ulazi!

Natho i Rockov
Natho i Rockovfoto: Starsport©

21. minut: Kontra Vojvodine, Simić dobija loptu na vreme, prva ozbiljna pretnja za gol Partizana

18. minut: Natho je spojio sa golom Rikarda, koji je istrčao oči u oči sa Rockovim koji ponovo izvlači "kestenje iz vatre"

15. minut: Mening sa 20 metara šutira, možda je mogao da pronalazi Gomeša koji je bio u boljoj poziciji, ali je postajala bojaz da je u ofsajdu

8. minut: Rockov je spasao Vojvodinu. Meč je već mogao da bude rešen. Gomeš i Marković su iz kontre došli do 100% šanse, Lazar je šutirao ali golman Vojvodine fenomenalan

4. minut: GOOOOL: Marković lako prolazi, našao je Rikarda koji postiže lako i brzo gol - 35 gol u sezoni

Rikardo Gomeš
Rikardo Gomešfoto: Starsport©

1. minut: Utakmica je počela

Crno-beli su u subotu slavili 2:1, sa napomenom da su "lale" došle do gola u poslednjim minutama meča.

Ukoliko bude nerešeno nakon 90 minuta, odmah se pristupa izvođenju penala. VAR postoji na ovom meču, što će pomoći sudiji Stanku Ostraćaninu.

Partizan: Stevanović – Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević – Jevtović, Zdjelar – Marković, Natho, Menig – Rikardo Vojvodina: Rockov – Lazarević, Jeličić, Stevanović, Đorđević – Maksimović, Topić – Vukadinović, V. Simić, Zukić – Matić