DRAMA NA POVATKU MIHAJLOVIĆA NA KLUPU: Preokreti i sedam golova!
Siniša Mihajlović, Foto: Profimedia

serija a

Odigran je meč 36. kola Serije a u kom je Verona dočekala Bolonju.

U veoma uzbudljviom meču viđena su dva preokreta. Ovom pobedom Venecija je prekinula crnu seriju od 10 poraza zaredom i matematički ostala u igri za beg iz zone ispadanja.

Ovu utakmicu je pored puno golova i uzbuđenja obeležio i Siniša Mihajlović koji je ponovo vodio sa klupe ekipu Bolonje, nakon što je izašao iz bolnice.

1 / 6 Foto: Profimedia

Venecija je odlično počela meč na svom stadionu i veoma rano došla do vođstva. Tomas Henri je već u četvrtom minutu utakmice postigao gol na oduševljenje domaćih navijača.

Ubrzo je prednost duplirana. U 19 minutu Sofijan Kijine je šutirao penal koji je golman Skorupski odbranio, ali se lopta odbila nazad do Kijinea koji ju je smestio u mrežu.

Specija - Atalanta 1:3

Činilo se da će poluvreme da se završi vođstvom domaćih od 2:0, ali je Rikardo Orsolini u finišu prvog poluvremena zatresao mrežu domaće ekipe.

Po početku drugog poluvremena Bolonja je imala inicijativu i u 55. minutu Marko Arnautović je izjednačio rezultat na asistenciju Silvestrija.

Siniša Mihajlović
Siniša Mihajlovićfoto: Profimedia

Bolonja je došla do potpunog preokreta u 68. minutu kada je Jerdi Šuten postigao gol za 3:2!

Ipak Bolonja nije uspela da sačuva prednost do kraja utakmice.

u 74. minutu je Matija Aramu pao u kaznenom prostoru a sudija Livijo Marineli je posle konsultacija sa kolegama iz VAR sobe pokazao na belu tačku.

Aramu je bio precizan sa 11 metara i tako izjednačio rezultat na 3:3.

Venecija je i dalje tražila svoju priliku za pobedu na ovoj utakmici i ona se ukazala.

U 93. minutu Denis Jonsen je sjajnim golom postavio konačnih 4:3.