ŠOK ZA ŠOKOM, PA BUĐENJE! Inter preživeo Empoli za čelo Serije A!
Fudbaleri Intera, Foto: Profimedia

VELIKI PREOKRET!

Inter gubio sa 2:0, pa preokrenuo na krilima Lautara Martinesa

Fudbaleri Intera slavili su protiv Empolija rezultatom 4:2 na otvaranju 36. kola u italijanskoj Seriji A i tako bar na kratko preuzeli čelnu poziciju prvenstva.

Daleko teži meč su odigrali izabranici Simonea Inzagija nego što se očekivalo i nakon nepunih 20 minuta gostujuća ekipa je imala dva gola prednosti.

Oba gola koje je Inter primio su došla sa desne strane, najpre preko Andree Pinamontija koji je ponikao u tom klubu, a potom se u strelce upisao i Kristjan Aslani.

Inter je pokušavao da se vrati na sve načine, na kraju im je priključak donela nespretna reakcija defanzivca Empolija Simonea Romanjolija u 40. minutu igre, a na pauzu su dve strane otišlje poravnate nakon što je u 45. minutu svoj prvi pogodak postigao Lautaro Martines.

Lautaro Martines
Lautaro Martinesfoto: EPA/Matteo Bazzi

Isti igrač je doneo svojoj ekipi preokret u nastavku kada je u 64. minutu igre njegov udarac završio iza leđa Vikarija.

Do kraja se još samo Aleksis Sančes upisao u strelce u nadoknadi vremena, time overivši trijumf svoje ekipe.

Inter je, barem privremeno, prvi na tabeli sa bodom više od Milana koji ima meč manje. Kada je Empoli u pitanju, oni su na 14. mestu i izvesno je da ćemo ih i naredne godine gledati u elitnom rangu.