NEVEROVATAN MEČ! Od sna do košmara - Klop jednom izmenom napravio pometnju! Viljareal bio nadomak senzacije!
FK Viljareal - FK Liverpul, Foto: Profimeida

liga šampiona

Sadržajan meč, i dva totalno drugačija poluvremena, gledali smo u polufinalnom meču Lige šampiona. Na kraju Viljareal - Liverpul 2:3 (0:2).

Objavljeno: 23:07h

Neverovatno prvo poluvreme Viljareala. Nošeni na krilima navijača, kojima su već u trećem minutu fudbaler dali povoda za radost, s obzirom da su poveli preko Dije koji je sjajno reagovao na asistenciju Kafua.

Unaj Emeri je sjajno motivisao igrače, ali i pripremio utakmicu. Žuta podmornica je delovala odlučno, agresivno i motivisano od prvog minuta.

Svoju sjajnu igru u 41. minutu Viljareal uspeva da materalizuje drugim golom na meču. Opet je jedan od glavnih protagonista bio Kafu, koji je upisao drugu asistenciju. Ovaj put mrežu Alisona pogađa Kokelan.

Treba podsetiti da je Viljareal možda oštećen za penal nakon starta Alisona na Lo Selsom, VAR soba nije reagovala - iako je delovalo kao prekršaj (?)

FK Viljareal
FK Viljarealfoto: Profimedia

Delovalo je kao da bi Viljareal mogao da napravi ogromno iznenađenje i da se plasira u finale. Međutim, prosto neverovatno, neočekivan nastavak meča.

Samo su spustili gard i prepustili se Liverpulu, koji je iskoristio i najmanju priliku za gol.

Fabinjo je iskoristio poklon Ruljija koji je očekivao centaršut, što je Brazilac primetio i uspeo da pogodi mrežu.

Par minuta kasnije poravanje rezultata. Igrač koji je ušao na startu drugog dela meča Dijaz, pogađa mrežu udarcem glavom za 2:2.

Koliko su kidisali u prvom delu meča, toliko su u drugom poluvremenu fudbaleri Viljareala bili bezopasni.

Mane je iskoristio priliku i u 74. minutu meča postavio konačan rezultat. Istrčao je sa svoje polovine, bio brži od istrčalog golmana Ruljija i onda se ušetao u gol za 3:2.

Do kraja meča Kafu dobija drugi žuti odnosno crveni karton. Liverpul je prvi finalita. U sredu ćemo saznati da li geldamo englesko finale ili će Španija imati svog predstavnika.

Real Madrid – Mančester siti (3:4 iz prvog meča)

Navijači Viljareala
Navijači Viljarealafoto: Profimedia

Tok meča:

II poluvreme

90. minut: Kraj meča

Crveni karton Kafua.

74. minut: GOOOOLLLL: Mane se ušetao u gol. Istrčao je sa svoje polovine - 3:2

67. minut: GOOOOLLLL: Dijaz pogađa glavom! Prosto je neverovatno da je da su domaćini tako lako, u svega pet minuta bacili u vodu sve dobro što su uradili u prvom delu meča. Sigurno da je teko da se izdrži i održi tempo

65. minut: Dijaz je sjajno gađao, napravio varku, namestio se, šutirao ali je izblokiran - korner za Liverpul

62. minut: GOOOOLLLL: Fabinjo trese mrežu Viljareala, Ruljijev kiks jer je već krenuo da realguje na centaršut, Brazilac je dovoljno sačekao i reagovao na prvi način - 2:1

56. minut: Dijaz je pokušao atraktivno nakon asistencije Manea, lopta odlazi preko gola. Najavljuje Liverpul buđenje?!

46. minut: Žota je izašao Dijaz ušao. Zanimljiv detalj - Unaj Emeri je odmah dozivao svoje igrače, skretajući im pažnju ko ulazi u igru. Možda ne na pristojan način, jer je pokazivao nekoliko puta prstom na igrača Liverpula. Ovo samo pokazuje koliko je Viljareal dobro spremio meč

I poluvreme:

45. minut: Fenomenalno prvo poluvreme "žute podmornice"! Sjajno je Unaj Emeri postavio i motivisao svoje igrače! Publika na visini zadatka

41. minut: GOOOOLLLL: Kafu je nakon vrteške uspeo da centirira - sočio je Kokelan, utrčava ispred protivnika, sa pet metara pogađa mrežu Alisona - 2:0!

36. minut: Alison je zakasnio ali sudija nije svirao penal? Čeka se VAR! Odluka je da nema penala iako je kontakt očigledan

30. minut: Klop izgleda kao da jedva čeka poluvreme, posebno što njegova ekipa deluje raštimovano, kao da su se prvi put sreli i igraju zajedno. Bez ozbiljne šanse "Redsi"

23. minut: Kontra Liverpula, Salah je na kraju faulirao golmana Ruljija

15. minuta: Nema odgovora ekipe Jirgena Klopa, dominantna žuta podmornica za sada. Prečka "redsa" ali je pre toga bio prekršaj, pa ne ulazi u najbolji pokušaj gostiju

11. minut: Pokelan je završio na travi u kaznenom prostoru Liverpula. Pareho je šutirao snažno, ali je lopta prošla pored stative

3. minut. GOOOOLLLL: Vodi "Žuta podmornica" - Kafu na drugu stativu, Dija pogađa mrežu! Sjajna akcija španskog tima. Videla se odlučnost odmah na startu ekipe Unaja Emerija

1. minut: Utakmica je počela, Viljareal juri 2:0 iz provog meča