BOLONJA OBRADOVALA MILAN: Neroazuri poklekli na Dal Ari, festival golova u Bergamu, Lukić dva puta pogodio!
Marko Arnautović, Foto: EPA/Elisabetta Baracchi

serija A 20. kolo

Fudbaleri Bolonje savladali su aktuelnog šampiona Italije, ekipu Intera rezultatom 2:1 (1:1) u zaostaloj utakmici 20. kola Serije A.

Time se ekipa Siniše Mihajlovića koga trenutno menja Miroslav Tanjga "umešao" u trku za "Skudetom", pošto je sada Milan ostao prvi na tabeli sa dva boda više od gradskog rivala, ali konačno istim brojem odigranih utakmica.

Nije sve izgledalo na početku da će biti tako, pošto je branilac trofeja poveo već u 3. minutu golom Ivana Perišića.

Sjajno je pogodio glavom, ali istom merom je uzvratio Marko Arnautović u 28. minutu i tada poravnao rezultat.

Interu je odgovarala samo pobeda, ali do nje ove večeri nije umeo da dođe.

Zato jeste domaći tim koji je golom Nikole Sansonea u 82. minutu šokirao favorita i obradovao navijače Milana.

1 / 2 Foto: EPA/Elisabetta Baracchi

Atalanta i Torino su odigrali fenomenalan meč u kom smo videli čak osam pogodaka, po četiri na obe strane.

Srpskim ljubiteljima posebno je interesantno što je dva gola za "bikove" postigao srpski reprezentativac Saša Lukić.

Oba puta bio je precizan iz jedanaesterca, u 36. i 63. minutu.

Saša Lukić

Strelci za Torino još su bili Sanabrija i Freuler autogolom kojim je gostima doneo vođstvo od 4:2 u Bergamu.

Međutim Atalanta se izvukla golovima Pašalića i Murijela iz penala u 78. i 84. minutu.

Murijel je i u prvom poluvremenu bio strelac sa 11 metara, a ime na semaforu upisao je tada i De Ron.