VLAHOVIĆ IMA ZA ČIME DA ŽALI! Inter sa penala srušio Juventus u velikom derbiju Italije!
Dušan Vlahović, Foto: Profimedia

31. kolo serije a!

Aktuelni šampion odneo veliku borbu iz Torina i nastavio trku za "Skudetom"

Objavljeno: 23:11h

Fudbaleri Intera su minimalnim rezultatom 1:0 savladali Juventus u velikom italijanskom derbiju u okviru 31. kola Serije A.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović je odigrao svih 90 minuta, ali večeras nije imao sreće.

Jedini gol postigao je Hakan Čalhanolu iz penala u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, nakon što je dva puta izvodio udarac sa 11 metara.

Ta luda završnica prvog poluvremena obeležila je utakmicu, pošto se desila nakon velike inicijative Juventusa i usled jednog nesmotrenog gaženja Damfrisa od strane Aleksa Sandra na ivici kaznenog prostora.

Juventus - Inter
Juventus - Interfoto: Profimedia

Masimilijano Irati je dosudio penal posle gledanja VAR snimka, a Vojčeh Ščešnji je odbranio udarac Čalhanolua. U nastavku se lopta našla u mreži, ali je dosuđen faul u napadu.

Međutim, iz VAR sobe je stigla intervencija da je Matijas De Liht ušao ranije u kazneni prostor kod penala. Sve je ponovljeno i Čalhanolu je ovog puta bio mnogo sigurniji i time doveo Inter u prednost.

Do tog momenta Juventus je bio mnogo bolji tim i u naletima je napadao ka golu Samira Handanovića, imao i pogođenu prečku, ali ni kasnije Paolo Dibala, Alvaro Morata i Dušan Vlahović kao udarne igle nisu uspevali da realizuju šanse u kojima su se našli.

Dušan Vlahović
Dušan Vlahovićfoto: EPA/Alessandro DI Marco

Ista slika viđena je i u drugom delu meča, a u 63. minutu Vlahović je sam kreirao najbolju priliku na utakmici.

Lažnjakom je izbacio iz igre dvojicu protivničkih igrača i gađao dalji ugao, slabijom, desnom nogom, ali ga nije pogodio za nekoliko centimetara.

Inter je uspeo da defanzivnom igrom stigne do jako važne pobede, a Juventus ima za čime da žali.