OVO JE DAN SLOBODANA UROŠEVIĆA: Bek Partizana ispisao istoriju za važna 3 boda crno-belih!
Radost fudbalera Partizana na utakmici protiv TSC-a, Foto: Starsport©

NASTAVLJA SE SUPERLIGA SRBIJE!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 17:04h

Fudbaleri Partizana pobedili su TSC sa 2:0 u 29. kolu Superlige Srbije.

Golove za ekipu crno-belih je postigao Slobdodan Urošević, ovo je inače prvi put u njegovoj karijeri od kad je član Partizana da je postigao dva gola na utakmici. Prvi je postigao u 11 minutu iz slobodnog udarca sa desne strane, dok je drugi dao pred sam kraj prvog dela utakmice, tada je posle kornera gol postigao glavom.

Partizan je tako upisao svoj novi trijumf i pobegao Crvenoj zvezdi na tri boda prednosti.

Crno-beli će u poslednjem kolu prvog dela šampionata igrati protiv Čukaričkog na Banovom brdu, dok TSC će igrati protiv Voždovca na svom terenu.

DRUGO POLUVREME

90. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

86. minut - Ponovo je Marković istrčao kontru, ali je opet bolji od njega bio Filipović. A akcija crno-belih se završila šutem Uroševića koji je otišao pored gola, ali je izazvao aplauze na stadionu.

83. minut - Najbolja šansa za Partizan u drugom delu. Oduzeo je loptu Jojić potom je poslao ka Milovanoviću koji se nije najbolje snašao pred golom Filipovića i tu je propala ova prilika da se po treći put savlada golman TSC-a.

80. minut - Pobegao je svojim čuvarima Lazar Marković, krenuo je ka golu TSC-a, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu.

74. minut - Lako je Milovanović mogao do gola imao je dobru priliku ali nije mogao do njega, jer je sjajno intervenisao Filipović.

72. minut - Nije bilo prijatno navijačima TSC-a, kratku loptu je poslao Đakovac umalo da pre FIlipovića do lopte dođe Marković.

66. minut - Zbog povrede igru je napustio Antonić, njega menja Dukure

64. minut - Prve izmene i kod gostiju, umesto Petrovića i Ratkova u igri su Mirčevski i Krsmanović

1 / 5 Foto: Starsport©

58. minut - Prvo slobodan udarac, pa onda korner je imao TSC. Gosti su definitivno bolje ušli u drugi deo meča, međutim i dalje nismo videli neku oziljnu šansu za ekipu iz Bačke Topole.

56. minut - Trostruka izmena kod Partizana, iz igre su izašli Holender Natho i Terzić, njih su zamenili Milovanović, Jojić i Marković.

54. minut - Zbog neopreznog starta nad Lutovcem, Nemanja Petrović je dobio žuti karton.

50. minut - Pokušaj TSC-a da zapreti golu Popovića, ali nije bila ozbiljnog posla po golmana Partizana.

46. minut - Nastavljena je utakmica 29. kola Superlige.

PRVO POLUVREME

45' Kraj prvog poluvremena.

37' GOOOOOOOLLLLL!!!!!! Partizan vodi 2:0!!!!! Nakon centaršuta Natha, Urošević je postigao pogodak i duplirao prednost crno-belih.

FK Partizan, FK TSC Bačka Topola

32' Menig se probio po levoj strani loptu poslao ka Terziću čiji je udarac izblokirao Čaušić.

29' Đakovac je šutirao preko gola.

19' Lutovac je bio neoprezan u odbrani, Ratkov mu je oduzeo loptu, ali je sve to pravovremenom reakcijom ispravio golman Partizana.

1 / 4 Foto: Starsport©

17' Novi opasan nadad TSC-a. Banjac je šutirao, a Saničanin dobro izblokirao udarac.

11' GOOOOOOOLLLLL!!!!! Partizan vodi!!!!!!!!! Natho je sa desne strane iskosa iz slobodnog udarca samo pomerio loptu ka sredini. Urošević je uputio udarac između dva igrača u živom zidu i doneo prednost domaćinu.

3' Prva dobra akcija na utakmici koju su imali gosti iz Bačke Topole. Stojković je oprobao udarac, ali je njegov šut izblokirao Saničanin. Odmah u sledećem napadu pokušao je Vukić.

1' Sa sedam minuta zakašnjenja od prvobitnog termina počela je utakmica u Beogradu između Partizana i TSC-a.

14:05 - Igrači su na centru terena sa porukom povodom svetskog dana borbe protiv autizma.

14:03 - Igrači izlaze na teren.

14:00 - Kasni početak utakmice u Beogradu jer sudije nemaju komunikaciju sa VAR sobom.

Partizan utakmicom na domaćem terenu protiv ekipe TSC-a nastavlja takmičenje u domaćem šampionatu.

Aleksandar Stanojević napravio je nekoliko promena u odnosu na gostovanje u Surdulici. Iznuđenu, usled izostanka Rikarda Gomeša (kartoni), pa je tako špic crno-belih Filip Holender, koji posle dugo vremena startuje u ulozi centrlanog napadača. Opet je došlo do rokade među stativama, tako da će umesto Nemanje Stevanovića braniti Aleksandar Popović.

PARTIZAN: Popović – Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Terzić, Natho, Menig – Holender. Trener: Aleksandar Stanojević.

TSC: Filipović – Stojković, Antonić, Čalušić, Petrović – Tomanović, Banjac – Stanojev, Đakovac, Ratkov – Vukić. Trener: Žarko Lazetić.

Partizan je u prvom delu prvenstva slavio u Bačkoj Topoli posle preokreta (3:1), kada je dvostruki strelac bio mladi Nikola Terzić.

Crno-beli imaju 75 bodova, baš kao i Crvena zvezda, s tim da "večiti" rival ima bolji međusobni skor.