DANCI IZBUŠENI PRED SRBIJU: Holanđani nemilosrdni na povratku Eriksena!
Fudbaleri Holandije slave gol Akea, Foto: EPA/Maurice van Steen

goleada u amsterdamu

Danska i Srbija će snage odmeriti na Parken stadionu u Kopenhagenu 29. marta u 18 časova.

Fudbalska reprezentacija Srbije će u utorak gostovati u Kopenhagenu selekciji Danske.

Jedna od najjačih reprezentacija Evrope je klasu i polufinale sa Evropskog prvenstva leta 2021. potvrdila osvjanjem prvog mesta sa maksimalnim učinkom u kvalifikacionoj grupi za Mundijal u Kataru.

Prvu proveru pred Katar imali su večeras na "Johan Krajf Areni" u Amsterdamu gde ih je Holandija nadigrala i pobedila 4:2.

Vođstvo je doneo Bergvajn u 16. minutu, izjednačio je samo tri minuta kasnije Vestergor, a prednost je vratio u 29. minutu Ake, obojica Holanđna su mrežu tresla na asistenciju Blinda.

Depaj je u 38. iz penala povisio na 3:1, da bi u 47. minutu, strelac gola za Dansku bio Kristijan Eriksen.

On je ušao u poluvrmeenu i tako odigrao svoj prvi meč za nacionalni tim od kolabiranja na otvaranju EP u junu protiv Finske.

Ipak, Bergvajn je u 71. minutu vrati odva gola prednosti svojim drugim pogotkom na utakmici.