MAKEDONCI REŽIRALI ČUDO NEVIĐENO! Evropski šampion bez SP - Portugal preživeo Turke!
Italija - Severna Makedonija, Foto: Profimedia

da li je ovo moguće?

Makedonci iznenadili Italijane, Portugalci sigurni protiv Turaka u prvom meču baraža za SP

Objavljeno: 23:52h

Fudbaleri Severne Makedonije napravili su vanserijsko iznenađenje i izbacili selekciju Italije iz baraža za SP posle pobede od 1:0.

Makedonci su pogodili u nadoknadi. Raspalio je Trajkovski sa 20 metara, pogodio suprotan ugao i eliminisao apsolutne favorite iz borbe za Katar!

Činilo se da će pobednik biti odlučen posle produžetaka, možda i penala, ali je Trajkovski uputio neodbranjiv udarac iz daljine i savladao Đanluiđija Donarumu.

Italijani su napadali tokom čitavog meča, imali ukupno 32 šuta, naspram četiri gostiju, ali uzalud.

Makedonci će se za plasman u Katar boriti sa Portugalom 29. marta.

Fudbaleri Portugala plasirali su se u finalnu fazu baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru pošto su savladali selekciju Turske sa 3:1.

Već nakon prvih 45 minuta, Portugal je vodio sa 2:0. Najpre je fudbaler Porta Otavio dobro reagovao nakon odbitka, da bi potom Diogo Žota pred sam kraj prvog dela igre upravo na asistenciju Otavija glavom duplirao prednost.

Turska - Portugal
Turska - Portugalfoto: Profimedia

Jimaz je u 65. minutu smanjio, imali su Turci i stopostotnu priliku za izjednačenje, ali to se nije desilo. Nunješ je to kaznio u finišu meče kada je bio siguran sa bele tačke.

Portugalci imaju još jednu prepreku do plasmana na Mundijal, a u pitanju je selekcija Severne Makedonije.

Takođe, selekcija Velsa se plasirana u finale baraža pobedom nad Austrijom 2:1.

Heroj meča je bio Geret Bejl koji je postigao oba gola za svoj tim, a iz slobodnjaka je bio prava majstorija.

Fudbaleri Švedske plasirali su se u finalnu fazu baraža za Svetsko prvenstvo u Kataru. Oni su bili bolji protiv Češke minimalnim rezultatom nakon produžetaka.