OŠTAR MEČ KAO DA JE BIO ZVANIČAN! Vrlo dobra provera, Srbija nastavila sa serijom pobeda! (FOTO)
Fudbaleri Srbije proslavljaju gol protiv Mađarske, Foto: Starsport©

pripreme za katar!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti uživo na našem sajtu

Objavljeno: 15:15h

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Budimpešti selekciju Mađarske sa 1:0, u prijateljskom meču.

Srbija je do pobede došla autogolom Žolta Nađa u 35. minutu. Prethodno je Aleksandar Mitrović pogodio prečku, a lopta se zatim na gol liniji odbila do Nađa, koji nije uspeo da interveniše pred svojim golom. Gol je priznat tek posle gledanja VAR-a, a pauza za proveru trajala je nekoliko minuta.

U nastavku Srbija je u 69. minutu imala priliku da postigne drugi gol, posle kontre Nemanje Radonjića. On je uputio centaršut u kazneni prostor, a do lopte je posle nespretne intervencije mađarskih igrača došao Luka Jović, čiji je udarac odbranio golman Peter Gulači. Tokom te akcije Aleksandar Mitrović je bio fauliran, ali je posle gledanja VAR-a sudija odlučio da ne dosudi penal.

1 / 4 Foto: Starsport©

Aleksandar Mitrović je u 76. minutu imao odličnu priliku da se upiše u strelce, izašao je sam pred golmana domaće selekcije, ali nije uspeo da ga savlada.

Mađarska je u trećem minutu nadoknade imala šansu da izjednači, ali je Andreš Šefer pogodio stativu, a u nastavku akcije preko gola je šutirao Dominik Soboslaj.

Srbija će naredni prijateljski meč igrati 29. marta u Kopenhagenu protiv Danske.

90+3' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!!! Srbija je savladala Mađarsku u Budimpešti rezultatom 1:0.

90+2' Mađarska je imala veliku priliku da izjednači. Šefer je pogodio stativu.

90' Utakmica je produžena tri minuta.

85' Jović je sjajno uposlio Radonjića koji je šutirao pored gola.

Fudbalska reprezentacija Srbije, Fudbalska reprezentacija Mađarske

80' Šalai šutira sa dosta efea, ali lopta završava pored gola.

77' Sjajna lopta Tadića ka Mitroviću, koji promašuje čist zicer.

69' Najbolja prilika u drugom poluvremenu. Radonjić je posle dobrog prodora vratio loptu ka Mitroviću, koji je i vučen s leđa od strane Bole. Na kraju je oboren u kaznenom prostoru. Usledio je poziv iz VAR sobe, nakon čega je sudija sam gledao situaciju i na kraju odlučio da ne pokaće na belu tačku.

66' Prvi karton na utakmici, dobio ga je Šefer.

65' Stojković ponovo menja, umesto Nastasića na terenu je Terzić.

59' Dvostruka izmena u domaćoj reprezentaciji.

54' Još jedna izmena u Srbiji. Stefan Mitrović je ušao u igru umesto Strahinje Pavlovića.

52' Prva ozbiljnija akcija u drugom poluvremenu. Posle greške naše odbrane pokušao je Adam Šalaj.

46' Nastavljena je utakmica u Budimpešti. Tri izmene napravio je selektor Stojković. Ušli su Mihailo Ristić, Nemanja Radonjić i Luka Jović, a iz igre su izašli Filip Kosić, Andrija Živković i Saša Lukić.

DRUGO POLUVREME:

45+3' Kraj prvog poluvremena.

45' Prvo poluvreme produženo je tri minuta.

43' Sergej Milinković Savić je izveo sjajan slobodan udarac, ali je lopta nažalost završila pored gola.

41' Najbolja prilika za domaći tim koju nije iskoristio Nego.

35' GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!! Prvi korner na utakmici za Srbiju. Tadić je sjajno centrirao, Mitrović šutirao, a Žolt Nađ posle velike gužve ubacio loptu u svoju mrežu.

31' Mitrović je žestoko prigovorio glavnom sudiji koji mu je svirao faul u napadu.

Aleksandar Mitrović

26' Odlična akcija Srbije koja nije završena udarcem na gol, jer je pas koji je Tadić poslao Mitroviću bio malo jači.

12' Još jedan udarac Rolanda Salaija koji brani golman Srbije. Čak i da je postignut gol on bi bio poništen zbog ofsajda.

11' Mitrović je pogodio mrežu Mađarske, ali je igra prekinuta i pogodak je poništen.

8' Lep napad Mađarske. Salaj se dobro pozicionirao i uputio udarac glavom, ali je dobro intervenisao Vanja Milinković Savić.

3' Sve pršti na samom početku utakmice kada je reč o duelima na terenu kao da nije prijateljska utakmica.

1' Počela je utakmica u Budimpešti.

PRVO POLUVREME:

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi se odlučio na rokadu na golu, pa će meč početi Vanja Milinković Savić, dok je na ostalim pozicijama rešio da krene svim raspoloživim snagama.

Poznati su sastavi timova:

Srbija: V. Milinković-Savić - Veljković, Nastasić, Pavlović - Gudelj, Lukić - Živković, Tadić, S. Milinković-Savić, Kostić - A. Mitrović

Mađarska: Gulaši - Botka, Lang, Fiola - Nego, Nađ, Šefer, A. Nađ - Salaj, Sobosalaj - A. Salaj

Fudbaleri Srbije u Budimpešti
Fudbaleri Srbije u Budimpeštifoto: FSS

Zbog povreda neće biti Dušana Vlahovića i Nikole Milenkovića, a zbog koronavirusa Uroša Spajića, pa će to biti prilika za igrače iz drugo plana da se nametnu selektoru.

Srbija četiri dana posle Mađarske gostuje selekciji Danske, takođe u prijateljskom susretu.