JUVENTUS UVERLJIV SA MORATOM U ŠPICU: Vlahović ušao sa klupe - bez učinka!
Vlahović (desno) gleda Moratu koji proslavlja svoj drugi gol na meču, Foto: EPA/Luca Zennaro

serija a, 29. kolo

Juventus je večeras na gostujućem terenu u Đenovi pobedio Sampdoriju sa 3:1, u utakmici 29. kola Serije A.

Juve je poveo u 23. minutu autoglom koji je postigao Maja Jošida, a prednost je udvostručio Alvaro Morata pogotkom iz jedanaesterca u 34. minutu.

Sampdorija je imala idealnu priliku da postigne gol u 74. minutu, ali je Antonio Kandreva promašio jedanaesterac. Gol za domaće postigao je Abdelhamid Sabiri u 84. minutu, a konačan rezultat postavio je Morata, svojim drugim golom na utakmici u 88. minutu.

Dušan Vlahović nije počeo meč već je ušao sa klupe u tim Masimilijana Alegrija, koji ovog puta nije želeo ni da ga upari u napadu sa Moratom. Odigrao je poslednji 25 minuta, bez učinka.

Dušan Vlahović, Alvaro Morata

Crno-beli sada imaju 16 pobeda i četvrti su na tabeli sa 56 bodova, četiri boda manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Milana.

Sampdorija je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno 17. u ligi i zauzima 16. mesto na tabeli sa 26 bodova.