GOL VUČIĆEVIĆA KOJI NAVIJAČI PARTIZANA NIKAD NEĆE ZABORAVITI: Uške je u 90' spasao crno-bele protiv Zvezde! (VIDEO)
Vučićević se sprema da savlada Ljukovčana, Foto: Printscreen/YouTube/Igy95

77. večiti derbi

Na kraju te sezone Partizan je osvojio titulu

Objavljeno: 18:57h

Domaća sportska javnost je u šoku zbog vesti o iznenadnoj smrti Nebojše Vučićevića, bivšeg fudbalera i trenera, igračke legende Partizana.

Popularni "Uške" je danas iznenada preminuo u 60. godini života.

Njemu je, kako su mediji preneli, pozlilo tokom utakmice malog fudbala u jednom balonu na Zvezdari.

Nebojša Vučićević Uške, Nebojša Vučićević

Navijači Partizana pamtiće ga po tri trofeja, ali i jednom posebno značajnom golu.

Naime, u 77. večitom derbiju sa Crvenom zvezdom, 21. avgusta 1985, crveno-beli su na stadionu JNA vodili 1:0 golom Milka Đurovskog iz penala u 64. minutu sve do 90. minuta utakmice.

Tada je Vučićević na loptu odloženu glavom pobegao čuvarima i savladao Ljukovčana za eksploziju na Jugu i klupi sa stručnim štabom na čelu kog je bio Nenad Bjeković.

Na kraju te sezone Partizan je osvojio titulu i pored poraza na "Marakani".

Vučićević je u bogatoj igračkoj karijeri dva puta nastupao za OFK Beograd u kom je počeo seniorsku karijeru, a za Partizan od 1984. do 1989. i u tom peridou osvojio dve titule prvaka Jugoslavije i jedan Kup.

Kao trener je vodio pregršt klubova, a poslednji je bio Dinamo iz Vranja, ove godine.

Partizan se od svog bivšeg fudbalera oprostio ovom objavom.