SENZACIJA U BERLINU! Evropa dobija novog šampiona, Slovenija prepustila krunu! (FOTO)
Detalj sa utakmice Slovenija - Poljska, Foto: Profimedia

KOŠARKA JE ČUDESNA IGRA!

Poljska je pobedila 90:87

Objavljeno: 22:53h

Košarkaška reprezentacija Poljske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva pošto je u Berlinu rezultatom 90:87 pobedila Sloveniju.

Najzaslužniji za pobedu bio je košarkaš Ređo Emilije Mateuš Ponitka, koji je ubacio 26 poena, a upisao je 15 skokova i 10 asistencija.

Sada je jasno da Slovenija neće odbraniti titulu koju je 2017. na prethodnom Eurobasketu osvojila pobedivši u finalu Srbiiju.

Kada je o samoj utakmici reč, ekipa hrvatskog trenera Igora Miličića bila je veliki autsajder u ovom četvrtfinalu, a delovalo je i da će psihološki pasti pošto su prokockali prednost od 23 poena iz prvog poluvremena. Slovenija je u nastavku došla do preokreta, ali Poljaci se nisu predavali.

Luka Dončić je na tri minuta pre kraja morao da izađe zbog pet ličnih grešaka i tada je tim Aleksandra Sekulića potpuno pao.

Protivnik Poljacima u polufinalu biće Francuska, koja je posle produžetka savladala Italiju, dok drugi polufinalni par čine domaćin Nemačka i Španija.