ITALIJA PONOVO KOBNA ZA SRBIJU! Kraj za "orlove" na Eurobasketu - "azuri" kukali, rešeteli, pa slavili! (FOTO)
Detalj sa utakmice Srbija - Italija, Foto: Starsport©

kraj sna o medalji

Težak poraz za selekciju Srbije

Objavljeno: 20:11h

Košarkaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto su u Berlinu poraženi od Italije 94:86.

Utakmica je rešena početkom poslednje četvrtine kada je Italija serijom od 16:2 stigla do 12 poena prednosti.

Najbolji kod Srbije bio je Nikola Jokić sa 32 poena i 11 skokova, a pratio ga je Vasilije Micić sa 16 poena i osam asistencija.

Italiju su do pobede predvodili Marko Spisu sa 22 poena i Nikolo Meli sa 21 poenom, dok je Simone Fontekio zabeležio 19, a Ahile Polonara 16 poena.

Italija će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' Kraj! Srbija završila učešće na Evropkom prvenstvu!

39' Fontekio je pogodio uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje. Kalinić je pogodio za tri poena 82:91.

38' Jokić je pogodio uz faul, Meli je završio utakmicu 78:86.

36' Neobična, ali preko potrebna trojka za Srbiju. Pogodio je Nikola Jokić koji je zatim bio precizan i sa linije penala 74:82.

35' Italijni su nezaustavljivi u šutu za tri poena, sada imaju dvocifrenu prednost 70:82.

33' I ponovo nezadrživi Spisu postiže novu trojku za Italiju 70:74.

32' Spisu je izuzetno motivisan, Italija ima prednost 68:69.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Završena je treća četvrtina, Srbija u poslednji period ulazi sa samo dva poena prednosti 68:66.

29' Marko Jagodić Kuridža postiže trojku za izjednačenje 66:66.

28' Spisu postiže koš za tri poena, Italija sada vodi 63:66.

27' Trojka za Italiju koja stiže do izjednačenja 63.63.

26' Italijani divljaju još jedna tehnička za klupu. Trener Italije mora da napusti klupu. Grli se šef struke Italije sa svojim igračima, videle su se i suze, Srbija i dalje ima prednost 63:57.

23' TROJKAAAAAAAAAA!!!!! Jokić pokazuje kako ume da pogodi i za tri poena 57:47.

22' TROJKAAAAAAAAAA!!!! Asistencija Jokića i pogodak Kalinića za prve poene Srbije u drugom poluvremenu 54:45.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Milutinov je postigao svoje prve poene na utakmici 48:43. Trojku je pogodio Micić i postavio konačan rezultat prvog poluvremena 51:45 za Srbiju.

19' Italijani nastavljaju da pogađaju za tri poena, ovoga puta precizan je bio Spisu 44:40. Sa druge strane Micić je pogodio dva slobodna bacanja 46:40.

17' Fontekio pogađa trojku i tera Svetislava Pešića da zatraži minut odmora, Srbija i dalje ima prednost 42:36.

Svetislav Pešić

16' Treća tehnička na utakmici za Italijane. Polonara je sada kažnjen zbog flopinga.

14' Marko Jagodić Kuridža je pogodio za tri poena, ali je na isti način na drugoj strani uzvratio Nikolo Meli 38:27.

13' Jokić je briljantno skočio u napadu posle promašaja Gudurića za tri poena i postigao svoje nove poene 35:24.

12' Jokić je postigao prvi koš u drugoj četvrtini, ali je Datome postigao trojku za Italiju na drugoj strani. Tehničku grešku dobila je klupa Italije, a Jokić je to kaznio pogotkom sa linije penala 31:23 vodi Srbija.

PRVA ČETVRTINA:

10' Gudurič je pogodio dva slobodna bacanja i tako zaokružio sjajnu prvu četvrtinu koju je Srbija dobila 28:20.

8' Jokić je ponovo dva puta pogodio slobodna bacanje 26:16.

6' Kalinić je pogodio trojku, a pri šutu je i fauliran. Siguran je i sa linije penala, Srbija ima dvocifrenu prednost 20:9.

Nikola Kalinić

5' Brza serija Srbije 5:0, trener Italije traži minut odmora. Polonara je smanjio prednost Srbije 16:9.

4' TROJKAAAAAAAA!!!!!! Odličan napad Srbije koji je realizovan prvom trojkom za tim Svetislava Pešića 10:7. Tehnička greška treneru Italije. Jokić je pogodio slobodno bacanje 11:7.

2' Jokić je dva puta bio precizan sa linije penala 4:3.

1' Prvi pogodak za Srbiju na meču postigao je Nikola Kalinić.

17:30 - Košarkaši Srbije izašli su na zagrevanje.

Košarkaši Srbije sastaju se sa Italijom u osmini finala Evropskog prvenstva u košarci. Dužni su nam Italijani, i to mnogo. Poraz prošlog jula usred Beograda teško je pao celoj Srbiji, a sada je došlo vreme za moguću osvetu.

Ove dve reprezentacije su u međuvremenu odigrale još jedan meč i to na pripremnom turniru u Hamburgu, 19. avgusta ove godine kada je Srbija pobedila rezultatom 90:86.

Srpska selekcija je sa sjajnih 5:0 prošla kroz grupu koja je više služila za zagrevanje, nije taktizirala Srbija i birala protivnika, već je redom rušila sve protivnike koji su dolazili.

Sa druge strane, Italijani su ušli laganom pobedom protiv Estonije, a onda su je dva poraza nanela na poziciju koja joj sigurno nije bila mila, jer će u nokaut fazi odmah ugledati jednog od glavnih favorita za zlatnu medalju.

Ukoliko četa Svetislava Pešića prođe dalje, u četvrtfinalu će se boriti protiv selekcije Francuske koja je uz produžetak uspela da prođe Tursku.