DAJTE ITALIJANE DA SE IGRAMO! Moćna Srbija razbila Poljake na putu do osmine finala, Milutinov zablistao! (VIDEO)
Nikola Milutinov, Foto: Starsport

eurobasket 2022

Tok poslednjeg meča grupne faze između Srbije i Poljske ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 22:51h

Košarkaška reprezentacija Srbije nastavlja učešće na Eurobasketu sa maksimalnim učinkom, pošto je posle ubedljive partije slavila protiv selekcije Poljske rezultatom 96:69.

Izabranici Svetislava Pešića su tako opravdali ulogu favorita i zakazali okršaj sa Italijanima u osmini finala!

Nijednog trenutka nije bilo neizvesnosti u meču, a Poljaci su osetili kako izgleda voditi protiv Srbije jedino posle prvog napada!

Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarkaška reprezentacija Poljske, Eurobasket 2022

Bilo je nekoliko kratkotrajnih opuštanja naših momaka, ali je na svako selektor reagovao tajm-autom! Može se reći da nismo na najbolji način ušli u drugo poluvreme, ali je poslednja četvrtina protekla u potpunoj dominaciji našeg tima.

Pešić je uspeo da odmori Jokića i Micića koji nose najveći teret od početka prvenstva, ali su ponovo imali zapažen učinak.

Ono što raduje je sjajna povratnička partija Nikole Milutinova. Upravo su njih trojica uz Gudurića 15 bili najefikasniji Jokić sa 19, Milutinov sa 16, Micić 12.

U protivničkoj ekipi je najbolji bio Mihalak sa 17 poena, Kolenda je dodao 10, a Sokolovski 9.

IV ČETVRTINA SRBIJA - POLJSKA 96:69

10. minut - Srbija ide u osminu finala sa maksimalnim učinkom.

8. minut - Nastavlja Srbija sa trojkama, Poljaci pokušavaju da smanje rezultat! Mihalak pogađa dve trojke zaredom! Ide i treća!

5.minut - Potom sjajan potez Milutinova, 2+1!

4. minut - Ide i trojka Vasilija Micića! A onda još jedna, sjajna partija srpskog plejmejkera! 89:55

3. minut - Raste prednost Srbije, nova trojka!

2. minut - Nova trojka za naš tim, ovog puta Jaramaz! Uzvraća Cel!

1. minut - Zakucavanje Milutnova! 74:50

III ČETVRTINA SRBIJA - POLJSKA 72:50

10. minut - Izmišljeni poeni Nikole Kalinića, trojka na isteku napada! Sokolvski ekspresno uzvraća!

9. minut - Laki poeni Gudurića! Krade loptu i poentira! Uzvraćaju Poljaci!

7. minut - Pet brzih poena, sjajna kontra naših koju realizuje Gudurić! Jokić siguran sa linije penala! 65:43

6. minut - Udvojen Jokić, beži mu lopta! Srećom, Poljaci gube novu loptu! Micić za Kalinića, trojka u pravo vreme!

5. minut - Sjajna asistencija Gudurića za Jokića! 58:43

4. minut - Nekoliko propusta u odbrani naših, Pešić reaguje tajm-autom! Ponovo naši olako gube loptu, ali Poljaci prave faul u napadu!

3. minut - Sjajna saradnja Gudurića i Lučića koji poentira! Ponitka s druge strane pogađa za 3 poena.

Košarkaška reprezentacija Srbije, Eurobasket 2022, Košarkaška reprezentacija Poljske

1. minut - Sloter otvara drugo poluvreme trojkom! Jokić upisuje prve poene u drugom poluvremenu! 54:38

II ČETVRTINA SRBIJA - POLJSKA 52:33

10. minut - Jokić na isteku napada postiže tri poena! Srbija stiže do nove lopte, ali Jokić u narednom napadu dobija nesportski faul.

9. minut - Laki poeni za Ponitku! Potom i zakucavanje, kratkotrajno opuštanje naših! 49:31

8. minut - Nova trojka za Poljake! Potom sjajni Vasilije Micić!

7. minut - Novi poeni Milutinova, a potom ukradena lopta i poeni za Micića! Ziskovski fauliran i imaće dodatno slobodno bacanje! 47:25

6. minut - Po promašena jedna trojka na obe strane! Nikola Milutinov upisuje nove poene! Zaboravljen u reketu Sokolovski koji zakucava! 43:23

5. minut - Moraće Poljaci da idu na sve ili ništa, i pogađaju za tri poena!

4. minut - Novi poeni Milutinova koji dominira pod košem! 39:18

3. minut - Milutinov fauliran, pogđa jedno bacanje! Poljaci promašuju za 3 poena, ali Davidovac cepa mrežicu! 37:18

2. minut - Uzvraćaju Poljaci, ali sa druge strane Davidovac upisuje nove poene! 32:16

1. minut - Sjajan blok Milutinova, a onda poeni Gudurića!

I ČETVRTINA SRBIJA - POLJSKA 28:14

10. minut - Sjajna saradnja Micića i Davidovca koji zakucava! Potom nova asistencija za Maicića, a prvi poeni za Jagodić - Kuridžu! 28:14

9. minut - Sjajan potez Milutinova samo što je ušao! Uzvraća Mihalak! 24:14

8. minut - Micić poentira posle prodora, prethodno je Jokić sjajno odradio posao u odbrani! Na parketu je po prvi put na tuniru Nikola Milutinov koji je zamenio Jokića! 23:12

Nikola Jokić, Srbija, Košarkaška reprezentacija Srbije, Eurobasket 2022

7. minut - Poeni za Ponitku koji je fauliran, a potom i za Ziskovskog, ali nova magija Nikole Jokića! 20:11

6. minut - Sjajni poeni Lučića! Sjajna kombinacija naših, Micić za Jaramaza koji spušta za Kalinića pod košem. Koji iznuđuje 2+1! 18:9

5. minut - Jokić nastavlja da zatrpava koš protivnika! Sokolovski vraća jednu trojku! 14:9

4. minut - Cel upisuje prve poene na meču! Micić šalje netačan pas, a onda Jaramaz sprečava kontru Poljaka! Jokić ispravlja Kalinićev promašaj, lagani poeni za našeg centra! 12:6

3. minut - Prva trojka za naš tim u režiji Ognjena Jaramaza! Potom pogađa i Kalinić! 10:4

2. minut - Novi poeni za Jokića! Potom i za Balcerovskog! 4:4

1. minut - Poljaci otvaraju meč svojim poenima, Balcerovski poentira posle prodora! Jokić siguran sa linije slobodnih bacanja!

Srbija, Eurobasket 2022, Vladimir Lučić

Košarkaši Srbije sastaju se sa Poljskom u petom kolu grupe D Evropskog prvenstva, a naša selekcija apsolutni favorit za pobedu.

Ovo će biti direktan okršaj za prvo mesto jer su Srbija i Poljska do sada neporažene na turniru.

Ukoliko "orlovi" pobede, što se i očekuje, u osmini finala ići će na četvrtoplasiranog iz Grupe C, a to je Italija.

Scenario o kome niko ne razmišlja je poraz naših momaka, ali ukoliko se to nekim čudom dogodi, Srbija bi bila druga i u osmini finala bi igrala sa Hrvatskom.

Ono što su sjajne vesti je to što se Vanja Marinković vraća u konkurenciju.

Bek Baskonije uspeo je da se oporavi od stomačnih problema i na snimku koji je objavio KSS na društvenim mrežama vidi se da je u dvorani.

Prethodno je selektor Svetislav Pešić potvrdio da će i Nikola Milutinov protiv Poljske upisati prve minute na Eurobasketu.