SADA SE STVARNO VRAĆAJU KUĆI: Belgija preko posrnulih Engleza do bronze na Mundijalu! (FOTO) (VIDEO)

Mundijal, 2018

Sva dešavanja na utakmici koja odlučuje ko će osvojiti treće mesto na Mundijalu možete pratiti u "lajv blogu" na Espresu

Dame i gospodo, ostalo je još samo finale.

Mundijal je dobio trećeplasiranu selekciju, a to je reprezentacija Belgije koja je u ovom utešnom finalu savladala posrnule Engleze rezultatom 2:0 i tako se okitila bronzanom medaljom koja kako kažu više sija od srebra jer se ona osvaja, a srebro je za gubitnike.

Bilo kako bilo, Belgija je povela golom Menijea već u četvrtom minutu posle akcije u kojoj Lukaku kroz sredinu šalje loptu na levi bok za Nasera Šadlija, ovaj pronalazi Menijea na petercu. Kasnio je da zatvori centaršut Tripije i Menije je to kaznio golom.

Trenutak kada Menije postiže pogodak
Trenutak kada Menije postiže pogodak foto: AP

Konačan rezultat deset minuta pre kraja postavio je Eden Azar možda i kandidat za najboljeg igrača Mundijala. De Brujne je još jednom vrhunski procenio trenutak kada će uposliti Edena Azara, Azar je ostavio Džounsa na leđima i igrač Engleske nije mogao da uradi ništa protiv bržeg fudbalera. Azar je ušao u kazneni prostor i rutinski šutnuo po zemlji pored Pikforda za 2:0.

Azarov gol za bronzu Belgije
Azarov gol za bronzu Belgije foto: Reuter

Ostala je još samo jedna utakmica, ona najveća. U nedelju će se u 17 časova u velikom finalu sastati Francuska i Hrvatska na stadionu Lužnjiki u Moskvi.

Sva dešavanja na ovom meču možete pratiti u "lajv blogu" na Espresu

90' - Kraj meča: Belgija - Engleska 2:0

82' - GOOOL: Sve je gotovo, Belgija je treća reprezentacija na Mundijalu! Azar postiže svoj treći gol na ovom šampionatu!

74' - Lindgard prvo šutira glavom, malo pored gola, a onda i Megvajer na isti način posle prekida i konačno gledamo malo "napaljenije" Engleze.

70' - Dajer se našao sam ispred kaznenog prostora, ušao unutra i prebacio loptu preko istrčalog Kurtoe i kada se činilo da je to 1:1, Aldervejled je uklizao i sa gol linije izbacio loptu.

55' - Lindgard prima loptu iz auta, centrira za Kejna, a napadač kasni na nju sam ispred gola. Engleska je mogla do izjednačenja.

ATMOSFERA: Ovako navijači Belgije u Briselu prate meč svoje reprezentacije

51' - Odličan centaršut Tripijea u kazneni prostor, tamo je bio Stouns, ali Fertongen čisti ispred defanzivca Engleske

46' - Počelo je drugo poluvreme meča za treće mesto

45' - Kraj prvog poluvremena: Belgija - Engleska 1:0

40' - Još pet minuta do kraja prvog poluvremena, Belgija ima prednost od 4. minuta golom Menijea.

35' - Ponovo lukavo pokušava De Brujne, ovoga puta polumakazicama ali lopta zamalo preko prečke gola Engleske, ostaje 1:0

11' - Kevin de Brujne je dobio loptu iskosa i šutirao po zemlji. Lopta se odbila od jednog igrača Engleske i umalo prevarila Pikforda koji je odlično reagovao.

FAVORITI: Belgija je prema posetiocima sajta FIFE favorit u ovom meču:

4' - GOOOL: Menije dovodi Belgiju u vođstvo! Rani gol za reprezentativce Roberta Martineza

16:00 - Meč je počeo

15.20 - Izašli su i sastavi dve ekipe, a selektor Engleske Garet Sautgejt je prilično iznenadio odlučivši se da napravi čak 5 promena u timu u odnosu na postavu iz polufinala.

Belgija: Kurtoa – Vertongen, Kompani, Aldervireld – Menije, Vitsel, Tilemans, Čadli – De Brujne, Azar, Lukaku.

Engleska: Pikford – Džons, Stouns, Megvajer - Tripije, Delf, Dajer, Rouz, Loftus Čik - Sterling, Kejn.