TREĆE LUDILO PENALA NA MUNDIJALU U RUSIJI! Englezi bili prisebniji, zakazali duel sa Švedskom! (FOTO)

OSMINA FINALA, PoSLEDNJI MEČ

Dva veoma loše izvedena jedanaesterca koštala Kolumbiju četvrtfinala! Englezi su skinuli prokletstvo...

Objavljeno: 23:13h

Odlično Svetsko prvenstvo u Rusiji je u toku. Već treća utakmica osmine finala završena je tek posle izvođenja jedanaesteraca.

Engleska je poslednji, osmi četvrtfinalista Mundijala, i to posle pobede nad Kolumbijom posle izvođenja penala. Rezultat posle produžetaka bio je 1:1.

Prvi pogodak na meču postigao je Hari Kejn sa bele tačke u 57. minutu, posle jedanaesterca koji je skrivio Karlos Sančez, čovek koji je u prvom meču sa Japanom dobio crveni karton posle samo četiri minuta igre.

Hari Kejn slavi pobednički gol
Hari Kejn slavi pobednički gol foto: EPA/Alberto Estevez

Slična situacija kao kada su Švajcarci držali Mitrogola, ali dobro, nećemo više da kukamo...

Momenat kada je Sančez napravio penal
Momenat kada je Sančez napravio penal foto: EPA/Yuri Kochetkov

Kolumbijci nisu imali "krštenu" šansu sve do 80. minuta, kada je Kvadrado šutirao sa ivice kaznenog prostora, dok su Englezi bez mnogo rizika i grešaka branili stečenu prednost.

Slavlje Engleza
Slavlje Engleza foto: EPA/Yuri Kochetkov

Upravo od tog 80. minuta, Kolumbija kao da je postala potpuno druga ekipa. Preuzela je konce igre, pokušavala da ubaci loptu u završnu trećinu češće nego do sada, za šta je nagrada stigla u 94. minutu, tačnije 4. minutu nadoknade vremena. Strelac je bio fudbaler Barselone Jeri Mina glavom, postigavši svoj treći pogodak na šampionatu iz isto toliko šuteva.

Pogodak Jerija Mine
Pogodak Jerija Mine foto: Reuters

Interesantno, jedini meč na kom Mina nije igrao Kolumbija je izgubila od Japana.

U produžecima nije bilo mnogo uzbuđenja, tek po neka polušansa sa obe strane.

U jedanaestercima je presudio Uribeov promašaj, kada je Kolumbija imala prednost od 3:2, kao i odbrana golmana Pikforda, kada je očajno šutirao Karlos Baka.

Inače, Englezi su skinuli prokletstvo, pošto nikada do sad nisu uspeli da prođu u naredni krug takmičenja posle izvođenja penala.

Engleska se u četvrtfinalu sastaje sa Švedskom, koja je ranije ovog dana pobedila Švajcarsku sa 1:0. Gordi Albion ima veliku priliku da se prvi put posle 28 godina nađe u polufinalu, kada je u Italiji zauzeo četvrto mesto.

BONUS VIDEO: Aleksandar Prijović posle Mundijala veseli se u kafani!