10. DAN MUNDIJALA: Švajcarska krila ošamarila Srbiju! Brazil slomio Kostariku, Nigerija savladala Island! (FOTO) (VIDEO)

Svetsko prvenstvo 2018. godina

Brazil je u meču drugog kola savladao Kostariku golovima u nadoknadi vremena, i tako uspeo da dođe do prve pobede na Mundijalu.

U drugom meču dana Nigerija je uspela da trijumfuje nad Islandom i tako održi šanse za drugu fazu Mundijala.

Nažalost, naša reprezentacija je poražena od Švajcarske i ostala sa minimalnim šansama za prolaz u osminu finala.

Brazil - Kostarika 2:0 (Kutinjo '91, Nejmar '95)

Nigerija - Island 2:0 (Musa '49, '75)

Srbija - Švajcarska 1:2 (Mitrović '5 - Džaka '52, Šaćiri '90)

Sva dešavanja tokom 10. dana, kao i tekstualne prenose utakmica, sa Svetskog prvenstva mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

Kraj meča: Švajcarska - Srbija 2:1

90' - 1:2 - Šaćiri donosi pobedu Švajcarskoj! Užasan kraj meča za našu reprezentaciju.

52' - GOL! - 1:1 - Granit Džaka izjednačuje fantastičnim golom sa 20 metara.

Kraj prvog poluvremena: Srbija - Švajcarska 1:0 (Mitrović '5)

35' - Odličan meč u Kaliningradu. Dinamična utakmica sa dosta prilika. Najbliži pogotku smo bili preko Duška Tošića koji posle kornera nije uspeo da postavi glavu kako treba.

20' - Srpska reprezentacija drži pod kontrolom meč posle postignutog gola i konkretnija je sa više prilika ka golu Švajcarske.

5' - GOOOL! - 1:0 - Mitrović! Sjajna asistencija Dušana Tadića koju srpski napadač koristi za veliko slavlje!

20:00 - Počeo je meč!

19:50 - Kopačke Đerdana Šaćirija:

19:45 - Zagrevanje fudbalera i atmosfera na tribinama:

19:30 - Dolazak srpskih fudbalera na stadion.

19:00 - Poznati su sastavi za meč Srbije i Švajcarske:

90' - Kraj meča: Nigerija je savladala Island sa 2:0.

80' - Sudija je svirao penal za Island, proverio odluku na VAR-u, odluka se pokazala kao dobra. Gilfi Sigurdson je preuzeo odgovornost, i promašio jedanaesterac. NEVEROVATNO! Gađao je gornji desni ugao, ali je promašio ceo gol.

75' - 2:0! Ahmed Musa šokira Island i donosi dva gola prednosti Superorlovima.

67' - Najveći problem za Islanđane je što retko kada moraju da napadaju i jure prednost, tako da su za sada u tome veoma jalovi. Nigerijci ih rutinski rešavaju za sad...

49' - GOOOL! - Nigerija vodi! Ahmed Musa postiže gol!

45' - Poluvreme: Island - Nigerija 0:0

45' - Prilika za Finbogasona posle slobodnog udarca, ali lopta odlazi zamalo pored gola.

33' - I dalje bez golova na ovoj utakmici. Island ima četiri šuta na gol, dok Nigerija nijednom nije uspela da šutne.

3' - Prva prilika za Island. Sigurdson je oprobao svoj udarac iz slobodnog udarca.

17:00 - Počela je utakmica.

16:40 - Evo sastava Islanda i Nigerije:

Kraj meča: Brazil je savladao Kostariku sa 2:0.

97. minut - GOOOL! I evo konačno pogotka za Nejmara! Gabrijel Žesus ga je poslužio kao na tanci na ivici peterca, a ovaj konačno probija maler i potvrđuje pobedu.

91. minut - GOOOL! Brazil postiže gol u poslednjem trenutku. Ponovo je strelac Kutinjo kao i protiv Švajcarske. Igrač Barselone izrasta u heroja nacije.

72. minut - Nejmaaar! I opet ništa! Ponovo je lopta posle njegovog šuta završila tik pored stative.

57. minut - Neće, pa neće gol Brazilce. Najpre je Nejmarov udarac sa nekih 11-12 metara odbranio krajnim naporom Navas, a potom je pored gola šutirao Kutinjo.

48. minut - Nikad bliže nije bio Brazil golu nego sada. Gabrijel Žesus je imao idealnu priliku, ali je pogodio prečku, da bi se u nastavku napada a gol linije izbili loptu posle šuta Paulinja.

Kejlor Navas brani šut igrača Brazila
Kejlor Navas brani šut igrača Brazila foto: EPA/ Georgi Licovski

45. minut - Brazil je bio daleko bolji u prvom poluvremenu. Više je stvorio šansi, ali nije uspeo da konkretno ugrozi gol protivnika. Tako da se na odmor odlazi s rezultatom 0:0.

Tijago Silva
Tijago Silva foto: AP

30. minut - Sada je izuzetno živo pred golom Kejlora Navasa. Pokušavali su i Nejmar i Marselo i Kazemiro, lopta je zujala pored gola, ali nikako da ode u okvir.

Nejmar u duelu 1 na 1 sa Navasom
Nejmar u duelu 1 na 1 sa Navasom foto: AP

12. minut - Dobrih desetak minuta meča. Kostarikanci se uopšte nisu povukli, već uzvraćaju istom merom Brazilcima. Sada su imali odličnu šansu, ali je njihov igrač iz naleta šutirao pored gola.

14.00 - Počela je utakmica između Brazila i Kostarike.

13.29 - Srpski i švajcarski navijači se sjajno provode u Kalinjingradu, i to je ono što je najbitnije - da ne bude nikakvih incidenata.

13.14 - Izašli su i sastavi Brazila i Kostarike.

Brazil: Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo, Kazemiro, Paulinjo, Vilijan, Kutinjo, Nejmar, Gabrijel Žesus.

Kostarika: Navas, Gamboa, Akosta, Gonzales, Duarte, Ovijedo, Venegas, Guzman, Borhes, Ruiz, Urenja.

13.07- Selektor Krstajić je najavio da će biti pre svega taktičkih promena u timu za susret protiv Švajcarske, a u postavi se očekuje samo jedna - da umesto Ljajića od početka na terenu bude Filip Kostić.

Postava Srbije koja se očekuje protiv Švajcaraca: Stojković, Ivanović, Tošić, Milenković, Kolarov, Matić, Milivojević, Milinković Savić, Kostić, Tadić, Mitrović.

13.00 - Danima se već podiže tenzija uoči ovog susreta i ona prevazilazi sportske okvire. U tome prednjače Šaćiri i Džaka iz reprezentacije Švajcarske, a koji su poreklom Albanci sa Kosova.

Ipak, srpski selektor Mladen Krstajić je na konferenciji bio jasan, kao i njegovi igrači prethodnih dana, koje interesuje samo fudbal.