SAMOUBISTVO SRBIJE! IMALI SMO SVE - OSTALI BEZ IČEGA: Švajcarska na krilima Džake i Šaćirija do velike pobede! (FOTO)

MUNDIJAL 2018, 2. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz naš "lajv-blog".

Objavljeno: 22:26h

Fudbaleri Srbije poraženi su od reprezentacije Švajcarske sa 2:1 u drugom kolu Mundijala u Rusiji.

Povela je Srbija ranim golom Mitrovića u 5. minutu meča posle sjajnog centaršuta Tadića koji je uspeo da pronađe napadača Fulama i dovede našu reprezentaciju u vođstvo.

Nastavak meča doneo je odličan tempo i dinamičan tok susreta, a naša reprezentacija je imala prilike preko Tadića koji je uputio pravu bombu sa ivice šesnaesterca koja odlazi zamalo preko gola, zatim i preko Tošića koji nije uspeo da iskoristi to što je bio sam u šesnaestercu nakon kornera koji je izveo Tadić.

Drugo poluvreme je počelo golom Granita Džake koji je posle malog karambola u šesnaestercu sačekao odbitak i odličnim udarcem sa oko 20 metara savladao Vladimira Stojkovića za 1:1.

Samo dva minuta kasnije Šaćiri je mogao da preokrene meč, ali njegov šut se završio na stativi.

Jedna sporna situacija dogodila se sredinom drugog dela kada su čak dvojica reprezentativaca Švajcarske u kaznenom prostoru bukvalno "zagrlila" Mitrovića ne davši mu da dođe do lopte, a sudije Feliks Brih je i na to ostao nem.

I onda u 90. minutu kontra za Švajcarsku koju lako završava Šaćiri za konačnu pobedu svoje reprezentacije koja sada ima četiri boda i bolja je od naše reprezentacije.

Ovim porazom naša reprezentacija je za prolaz dalje i dalje održala neke šanse, ali će biti veoma teško da se domognu druge faze pošto u poslednjem kolu igramo protiv Brazila u sredu od 20 časova u Moskvi, a u isto vreme sastaju se Švajcarska i Kostarika.

90' - 1:2 - Šaćiri donosi pobedu Švajcarskoj! Užasan kraj meča za našu reprezentaciju.

75' - Opasan napad za gol Švajcarske, ali pomoćni sudija diže zastavicu.

66' - Prekršaj u napadu, i to dobrom napadu. Feliks Brih kao da je promenio kriterijume u poluvremenu i počeo da donosi neke nerezonske odluke.

65' - Umesto Filipa Kostića na terenu je Adem Ljajić.

58' - Šaćiri pogađa prečku! Zamalo da dođe do potpunog preokreta za samo nekoliko minuta.

Na tribinama se nalazi 33.167 navijača:

52' - GOL! - 1:1 - Granit Džaka izjednačuje fantastičnim golom sa 20 metara.

50' - Rikardo Rodrigez nerezonskim udarcem pokušava sa više od 25 metara.

46' - Umesto Seferovića u igri je Gavranović

46' - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena: Srbija-Švajcarska 1:0 (Mitrović '5)

41' - Na zagrevanju su već Marko Grujić i Miloš Veljković

39' - Novi žuti karton za naše reprezentativce. Luka Milivojević je sada na tapetu.

37' - Probao je Tadić popularnu "dropku" sa 20-ak metara. Siguran Zomer.

34' - Prvi žuti karton dobio je Sergej Milinković-Savić

30' - Džemaili je dobio sjajnu loptu od Zubera, Stojković fantastično reaguje!

Rajan Sesenjon, klupski drugar Mitrovića iz Fulama je na Tviteru proslavio njegov gol:

15' - Pokušao je Sergej sa distance, samo pored gola.

14' - Novi napad Srbije. Kostić je sjajno došao do šesnaesterca i uspeo da zalomi jednog štopera Švajcarske, dodao loptu do Mitrovića koji se malo zapetljao. Ostaje 1:0

10' - Šansa za Švajcarce! Posle vođstva Srbije preuzeli su inicijativu i pokušaće svim silama da što pre proba da postigne gol.

5' - GOOOL! - 1:0 - Mitrović! Sjajna asistencija Dušana Tadića koju srpski napadač koristi za veliko slavlje!

4' - Prvi je pokušao Granit Džaka svojim udarcem iz daljine. Samo gol-aut.

20:00 - Meč je počeo!

19:50 - Kopačke Đerdana Šaćirija:

19:45 - Zagrevanje i atmosfera na tribinama:

19:30 - Dolazak srpskih fudbalera na meč sa Švajcarskom.

19:00 - Još sat vremena do početka:

18:45 - Evo sastava za večerašnji meč:

Srbija: Stojković -Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov - Matić, Milivojević - Tadić, Milinković Savić, Kostić - Mitrović

Švajcarska: Zomer - Lihtštajner, Akanđi, Šer, Rodrigez - Džaka, Behrami - Šaćiri, Džemaili, Cuber - Seferović.