superliga srbije

Radnik odoleo Zvezdi uprkos DVA PENALA za crveno-bele! PODELA BODOVA NA MARAKANI! PARTIZAN NAJZADOVOLJNIJI!

Fudbaleri Crvene zvezde i Radnika su na kraju odigrali zanimljiv duel. Rezultat na semaforu 1:1.

Objavljeno: 13.12.2021. 20:01h > 20:59h

Ekipa Dejana Stankovića je imala terensku inicijativu tokom meča, mada se videlo da je tim iz Surdulice došao na "Marakanu" da pokaže najbolje moguće izdanje.

Crveno-beli su poveli preko Kataia koji je bio precizan sa penala u 36.minutu.

Svega šest minuta kasnije, nakon nove provere VAR.a sudija Maksimović je ponovo pokazao na 11 metara, ali je Aleksandar Katai ovaj put loptu poslao preko prečke.

Treba istaći da je golman gostiju Ranđelović imao nekoliko sjajnih odbrana. U drugom poluvremenu, borba između dva kaznena prostora, više šansi bilo je pred golom gostiju.

Ipak, u 83. minutu gosti dolaze do izjednačenja. Na centaršut sa desne strane Stamenković uspeva glavom da savlada Milana Borjana.

Do kraja susreta Zvezda je pokušala da dođe do tri boda čime bi se izjednačila na prvom mestu sa Partizanom koji ima meč manje, ali to nisu uspeli da urade.

U narednom kolu, Crvena zvezda gostuje u Bačkoj Topoli 16. decembra, dok dan kasnije Radnik igra protiv Mladosti.

TOK MEČA:

90.minut: Tri minuta sudijske nadoknade i nade da će crveno-beli probiti bedem gostiju.

83.minut: GOOOOL - Radnik preko Stamenkovića dolazi do izjednačenja

71.minut: NOVE IZMENE NA OBE STRANE: Kod gostiju - Petrović umesto Janjića, Nedeljković ustupa mesto Stamenkoviću.

U Zvezdi Katai izlazi, Krstičić u igri. Kanga van terena Nikolić u na terenu.

69. minut: Ivanić je imao otvoren šut sa nekih 15 metara ali je lopta završila pored gola

60. minut: Izmene i na drugoj strani: Milovanović izlazi a umesto njega Bjedov u igri. Subotića menja Medić, dok je Lukić zamenjen Biberom

58. minut: Izmene u Zvezdi, Falko ulazi umesto Pavkova, Rodić ustupa mesto Degeneku a Ben Lazetiću

55. minut: Katai iz koraka šutira ka golu Ranđelovića. Lopta završava pored gola

54. minut: Bez uzbuđenja u drugom delu meča. Crveno-beli zadovoljni rezultatom, čekaju priliku da dođu do ubedljivije prednosti i da meč polako i mirno privedu kraju. Radnik upao u "hipnozu" Zvezde

46. minut: Drugi deo meča otvorili su crveno-beli

poluvreme:

45. minut: Posle dve provere VAR.a odlučeno je da četiri minuta bude produženo prvo poluvreme

41. minut: Novi penal za Zvezdu. Ben je završio sa "čalmom" na glavi a Katai je loptu poslao preko prečke

37. minut: Ben je ostao da leži u kaznenom prostoru gostiju

35. minut: GOOOL: Aleksandar Katai iz penala uspeva da savlada Ranđelovića!

32. minut: Nespretno istrčavanje Ranđelovića, igrači Zvezde su skočili na sudiju tražeći penal. Iz VAR sobe su mu savetovali da pogleda odluku!

28. minut: Kanga sa ivice kaznenog prostora šutira, ali Ranđelović još jednom na visini zadatka

26. minut: Ivanićev udarac prolazi tik pored stative!

20. minut: Pametno je Ben izdržao nalet dvojice igrača Radnika, a kada se približio kaznenom dosuđen je prekršaj. Ben sjajno šutira preko zida, ali Ranđelović maestralno brani!

16. minut: Bogdanovski mudro šutira po zemlji, želeći da iskoristi "džombe" po terenu, ali Milan Borjan na visini zadatka

15. minut: Aleksandar Katai najzapaženiji u dosadašnjem toku meča. Pokušava da "spoji" saigrače sa golom, ali je imao i najpovoljniju priliku u dosadašnjem toku meča

8. minut: Milan Borjan na zemlji posle sudara sa saigračem. Lekarska ekipa na terenu. Prvo je Ranđelović posle šanse Kataia bio na zemlji a potom i Borjan - igra se nastavlja

3. minut: Katai i Ivanić su imalu prve prillike na utakmici. Golman Ranđelović je sjajno ušao u udarac Aleksandru Kataiju koji je bio sam posle sjajnog pasa Bena, na odbijenu loptu naleteo je Ivanić koji šutira preko gola

1. minut: Radnik je krenuo sa centra - Utakmica je počela

Pored trenera Zvezde Dejana Stankovića koji slavi jubilej, Milan Gajić je dobio pred početak utakmice dres sa brojem 100. Koji označava broj do sada odigranih utakmica u crveno-belom dresu.