španija

SUAREZ HEROJ ATLETIKA: Madriđani izvukli remi sa Sosijedadom!

Luis Suarez po ko zna koji put spasao Atletiko

Objavljeno: 24.10.2021. 23:57h

Fudbaleri Atletiko Madrida bili su na ivici provalije, ali su uspeli da izbegnu poraz od Real Sosijedada u desetom kolu Primere - 2:2.

Gosti iz Baskije su na „Vanda Metropolitano“ stadionu imali dva gola prednosti, ali je po ko zna koji put neverovatni Luis Suarez spasao šampionski tim iz prestonice Španije.

Norvežanin Aleksander Serlot je u 7. minutu prvim golom u sezoni doneo prednost Sodijedadu, a Šveđanin Aleksander Isak tek što je počelo drugo poluvreme iz slobodnog udarca je duplirao je vođstvo gostiju.

Atletiko je sve karte bacio na napad, Dijego Simeone je izvršio tri izmene, a Suarez je u 61. minutu na asistenciju Žoao Feliksa vratrio nadu Jorgandžijama.

Isti igrač je u 77. minutu izjednačio iz jedanaesterca šestim golom u sezoni.

Real Sosijedad je zadržao prvu poziciju sa 21 bodom, Real Madrid posle pobede u Barseloni ima jedan manje, baš kao i Sevilja. Atletiko Madrid, Betis i Osasuna dele četvrto mesto sa po 18 bodova.

Baskijci u sledećem kolu gostuju Selti, dok će Levante dočekati Atletiko.