euro grupa a

REMIJEM VELS I ŠVAJCARSKA STARTUJU EURO! Po jedan gol na obe strane smo videli na ovoj utakmici 1:1

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 12.06.2021. 17:01h > 23:10h

Reprezentacije Velsa i Švajcarske odigrale su 1:1 u prvoj utakmici na EURU u okviru grupe A.

Uvodni deo utakmice je prošao u inicijativi Velsa koji su imali nekoliko prilika koji su bili sve preko leve strane posle centaršuteva Džejmsa. Najbolju je imao Mur, kada je njegov udarac glavom odbranio Vord.

Potom su igru preuzeli Švajcarci, samo je Seferovič imao tri prlike za gol, i stvarno jr nejanso kako iz tih prilka nije uspeo da postigne gol. Na to su se nadovezali šutevi Džake.

Zato u drugom su poveli.

Prvo je Embolo imao jedan solo prodor između dva štopera Velsa, ali je samo dobio korner iz kog je uspeo da se oslobodi čuvara glavom loptu poslao u mrežu.

Poravnanje rezultata smo videli u 73. minutu kada je posle centaršuta Morela loptu u mrežu smestio Mur.

VELS (4-3-3): Vord - Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam - Morel, Alen, Remzi - Džejms, Mur, Bejl

ŠVAJCARSKA (5-3-2): Zomer - Mbabu, Elvedi, Šer, Akanđi, Rodrigez - Džaka, Frojler, Šaćiri - Embolo, Seferović

Kraj utakmice

II POLUVREME

90+2. minut - Novi pokušaj za Gavranovića, ali je opet bio u nedozvoljenoj poziciji.

85. minut - Postigao je Gavranović gol koji je posle gledanja VAR-a poništen jer je napadač Švajcarske bio u ofsajdu.

83. minut - Lepa akcija Velsa! Prvo je Bejl lepo petom dao loptu Džejmsu koji je poslaom loptu po zemlji u kazneni prostor, a umalo je zakasnio Remzi.

79. minut - Novi pokušaj za Vels, Ben Dejvis je šutirao preko gola.

77. minut - Ponovo je priliku imao Embolo ali je bio u ofsajdu.

73. minut - GOL ZA VELS 1:1! Mur je pogodio. Posle centaršuta Morela, glavom je napadač Velšana smestio loptu u mrežu.

65. minut - Nova prilika za Embola koji sa šutirao pored gola Velsa

64. minut - Dobar centaršut Remzija čiji je otišao pored gola, a niko od njegovih saigrača nije došao do nje.

61. minut - Pokušaj Dejvisa koji je otišao preko gola. Prva prilka za Vels u drugom.

52. minut - Nova prilika za Švajcarce koju je propustio Mbabu jer je šutirao pored gola.

50. minut - GOL ZA ŠVJACARSKU 0:1! Brel Embolo. Posle kornera sa desne strane koji je izveo Šaćiri uspeo je Embolo da se oslobodi dvojih čuvara i da glavom sa jedno pet metara loptu smesti u mrežu Velsa.

49. minut - Embolo je prošao između dva igrača Velsa i šutirao ali je odbranio golman Velsa.

47. minut - Novi žuti karton na utakmici je dobio Mur, posle lakta u glavu Šeru.

I POLUVREME

45+2. minut - Poluvreme u Bakuu, na početku je Vels bio bolji dok su potom Švajcarci preuzeli inicijativu. Samo je Seferović imao tri prilike za gol, ali mreže i dalje miruju.

45. minut - Izdržao je duel Embolo i uspeo da prosledi pas Seferoviću koji je iskosa sa nekoh pet metara ponovo šutirao pored gola. Najbolja prilika za Švajcarce.

41. minut - Ponovo je pokušao Seferović koji je dobio loptu ispred kaznenog prostora i potom šutirao preko gola Vorda.

37. minut - Opet smo ušćli u malo mirniji period utakmice. Imali su Švajcarci neke poluprilike posle kornera, ali nije to ništa bilo ozbljno.

30. minut - Odličan prodor Džejmsa koji je primorao Šera da startuje i dobije žuti. Slobodnjak za Vels.

27. minut - Novi pokušaj za Švajcarce, ovoga puta je sa ivice kaznenog prostora šutirao Seferović. Lopta je otišla pored desne stative gola Velsa. Bilo je blizu.

25. minut - Na odbitak je natrčao Džaka koji sa nekih 20. metara šutirao pored gola. Znamo da je Džaki to najbolje oružje, koje ovoga puta nije iskoristio.

20. minut - Lucidan potez Šera koji je petom pokušao da ugrozi gol Velsa.

18. minut - Trenutno se Muru ukazuje pomoć jer je dobio rasekotinu na glavi posle duela sa Mbabuom.

15. minut - Ponovo je prošao Džejms po levoj strani i centrirao, a onda je Mur glavom šutirao na gol.Odličan je bio Somer koji je poslao loptu u korner.

10. minut - Posle uvodnih napada na obe strane ušli smo u mirniji period utakmice.

6. minut - Prvi napad i za Švajcarsku, centrirao je Rodrigez sa leve strane, a onda je Mbabu šutirao pored gola.

2. minut - Prvi pokušaj za Vels je prošao bez opasnosti jer je centaršut Džejmsa lako uhvatio Somer.

Utakmica počinje, prvi sa centra su krenuli Velšani.

Sledi nam druga utakmica na prvenstvu Evrope između Velsa i Švajcarske u okviru grupe A.

Ovo je meč prvog kola, a u ovoj grupi su juče Italijani i Turci odigrali prvu utakmicu, gde su Italijani slavili sa 3:0.

Vels je do EURA stigao kada je sa druge mesta iz grupe E stigao do ovog takmičenja. Ovo je Velšanima drugo učešće, a prvi put su igrali 2016. kada su igrali polufinale.

Sa druge strane Švajcarci su isto sa drugog mesta iz grupe D stigli do Evropskog. Njima je ovo peto učešće na EURU.

Glavni sudija na meču je Klermon Turpan iz Francuske. A četvrti sudija na meču je Srđan Jovanović.

Utakmica se igra na nacionalnom stadionu u Bakuu.