LIGA ŠAMPIONA, ČETVRTFINALE

REAL DOBIO PRVU RUNDU: Liverpul kažnjen za loše prvo poluvreme, Vinisijus dominirao! (VIDEO)

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite uživo na blogu "Espresa"

Objavljeno: 06.04.2021. 23:17h > 23:20h

Prve dve utakmice četvrtfinala Lige šampiona bile su na programu večeras. Derbi je svakako bio duel slavnih Real Madrida i Liverpula, osvajača ukupno 19 titula prvaka Evrope.

Prvi dvoboj dobio je "kraljevski klub" , pre svega zahvaljujući odlično odigranom prvom poluvremenu kada su iskoristili sve slabosti odbrane "Redsa".

Vinisijus, koji je bio igrač utakmice, doveo ih je u vođstvo u 27. minutu posle fantastičnog pasa Tonija Krosa, a prednost je duplirao Marko Asensio u 36. minutu, kada je kaznio veliki kiks Trenta Aleksander-Arnolda.

"Redsi" su želeli i osvetu za poraz u finalu Lige šampiona u Kijevu 2018. godine (3:1), ali su opet poraženi ovim rezultatom.

Jirgen Klop je odlučio da od prvog minuta da šansu Diogu Žoti koji je u fenomenalnoj formi - postigao je pet golova u poslednje tri utakmice, od toga četiri glavom!

Danas je asistirao Mohamedu Salahu za gol koji je vratio goste u život, u 51. minutu.

Ipak, u otvorenijoj igri se bolje snašao domaćin i vratio predmnost od dva gola novim pogotkom Vinisijusa, na dodavanje Luke Modrića u 65. minutu.

Potom su domaći "umrtvili" igru i uspeli da sačuvaju lepu prednost pred uzvratni meč.

Utakmica se igrala na pomoćnom terenu Reala, stadionu Alfredo di Stefano, zbog radova na Santijago Bernabeuu.

Revanš je na programu sledeće srede.

II POLUVREME

90+4. minut - gotova je utakmica.

90. minut - "Redsi" pritiskaju, ali bez rezultata. Četiri minuta nadoknade.

85. minut - Rodrigo je na terenu umesto igrača utakmice, Vinisijusa Žuniora.

83. minut - pao je tempo, žuti karton za Aleksander-Arnolda.

81. minut - Klop je izveo Žotu i Kabaka a uveo Šaćirija i Firmina - želi još jedna gol, to je jasno.

71. minut - Benzema je postigao devet golova na poslednjih sedam mečeva, ali danas mu se ne da. Imao je novi pokušaj oštrim šutem po zemlji, ali je Alison dobro odbranio.

70. minut - Zidan želi da spusti ritam utakmice, uveo je Valverdea umesto strelca drugog gola Asensija.

65. minut - GOL - "Kraljevi" su vratili dva gola prednosti. Modrić je ušao u šesnaesterac, pronašao Vinisijusa koji je šutem iz prve savladao Alisona - 3:1!

64. minut - kontra Reala je bila vrlo izgledna, ali Asensio nije uspeo da proturi loptu do Benzeme koji bi bio oči u oči sa Alisonom.

63. minut - odlično je probio Žota i probacio loptu do Manea ispred koga je u poslednji čas izvrsno reagovao Mendi.

61. minut - posle pokušaja Benzeme, i Kros je šutirao snažno nakon što mu je loptu odložio Asensio - pored gola.

56. minut - javnu opomenu je zaradio i Tijago Alkantara.

51. minut - GOL - Vajnaldum je dobro prodro i uposlio Žotu koji je loše šutirao, al ije lopta stigla do Salaha - posle odbitka od Kurtoe pa prečke, završila je u golu. Pogodak je potvrđen posle intervencije VAR-a - 2:1!

50. minut - Liverpul pritiska od starta drugog dela, ali Real odoleva.

49. minut - žuti karton je dobio Lukas Vaskes.

46. minut - počelo je drugo poluvreme, bez promena u sastavima.

I POLUVREME

45+1. minut - igrao se jedan minut nadoknade, gosti nisu ni zapretili i sa ozbiljnim zaostatkom idu na pauzu.

43. minut - još jednom je pripretio Asensio na odbitak, ali je poslao loptu pored gola.

42. minut - Klop je morao da reaguje. Na terenu je Alkantara umesto Keite.

39. minut - žuti karton za nervoznog Manea koji je smatrao da je fauliran pred šesnaestercem domaćih, u napadu pre drugog gola Reala.

36. minut - GOL - ponovo greška defanzivaca Liverpula. Vinisijus je poslao loptu ka Asensiju a Aleksander-Arnold mu je prkatično uštopovao. Napadač je potom prebacio Alisona pa sproveo loptu u praznu mrežu - 2:0!

31. minut - prvo je Benzema pao i tražio penal posle duela sa Kabakom, Brih je odmahnuo rukom. Već u sledećem napadu Reala, novi pokušaj Vinisijusa - lopta je prošla blizu desne stative...

27. minut - GOL - Toni Kros je duboko sa svoje polovine poslao fenomenalan pas ka Vinisijusu, Brazilac divno prijemom grudima spustio loptu ispred sebe, a između Filipsa i Kabaka, pa je poslao u gol pored Alisona - 1:0!

25. minut - kontru Reala je pokušao da završi Benzema, ali ga je odlično izblokirao Kabak.

16. minut - dobar napad Liverpula, ali bez konkretne završnice. Sve više primenjuju Klopov presing.

13. minut - najbolja prilika do sada, Vinisijus je glavom zahvatio loptu, ona je bila spora i prošla pored leve stative.

12. minut - Modrić je pao na ivici šesnaesterca, ali Brih je ostao nem.

11. minut - više napada Real, sada ima novi korner.

5. minut - prvi korner je izveo domaći tim, Liverpul se odbranio.

2. minut - Benzema je već oprobao udarac, bez problema za Alisona.

1. minut - počela je utakmica. Gosti drže loptu u uvodnom minutu.

Treneri su se odlučili za ove sastave:

Oba tima su igrala promenljivo ove sezone, ali su čini se u vrhunskoj formi ušli u ovaj četvrtfinalni dvomeč.

Real je dosta posrtao u Primeri, ali se vratio u pravu formu i stigao na samo tri boda od lidera Atletika.

Liverpulu je bilo nemoguće da stigne zahuktali Mančester Siti, ali im je u pitanju i plasman u sledeće izdanje Lige šampiona kroz Premijer ligu. Možda im čak bude lakše da to postignu osvajanjem ovosezonskog elitnog takmičenja, u kome su do sada igrali odlično.

Sa druge strane, "kraljevski klub" je bio bez dvojice prvih štopera - kapitena Serhija Ramosa (povreda) i Rafaela Varana (koronavirus).