20. kolo aba liga

CIBONA POSLE PRODUŽETKA POBEDILA PARTIZAN! Nastavlja se serija poraza crno - belih u Jadranskoj ligi (VIDEO)

Partizan upisao osmu pobedu ove sezone u ABA ligi

Objavljeno: 06.03.2021. 21:09h > 22:35h

Košarkaši Cibone savladali su Partizan na svom parketu rezultatom 90:87 (24:19, 13:17, 21:23, 22:21, 10:7)

Partizan je bolje ušao u utakmicu, došli do šest poena razlike 19:13 i delovalo je da se loši momenti od srede i meča sa Trentom neće ponoviti, ali to se nije desilo jer je prvi period utakmice pripao Ciboni 24:23.

Druga četvrtina je prošla u znaku gostiju iz Zagreba koji su apslolutno dominirali i prvi put došli i do dvocifrene prednosti 33:22, ali se Partizan trgao i nekako uspeo da se vrati u utakmicu, tako da je prvo poluvreme završio sa samo -1 36:37.

Drugo poluvreme, odnosno treći period utakmice je prošao pa skoro identično kao prvi. Ponovo je Partizan bio taj koji je diktirao tempo utakmice imao prednost od sedam razlike u dva navrata 54:47, 57:50 ali ponovo pad u pred kraj i umesto dvociferene prednosti koja bi ih uvela u mirniji tok utakmice, Cibona se vratila i pred poslednju četvrtinu imala za nju odličnih 59:58.

Četvrta četvrtina je prošla u rezultatskoj klackalici. Prvo je Partizan imao prednost od pet poena razlike 63:58, da bi potom Cibona odgovorila i došla do prednosti koja je iznosila 74:69. Crno - beli su potom uspeli da to pretvore u svoje vođstvo pred sam kraj, ali svojim greškama to uprskali i tako se ušlo u neizvesnu završnicu iz koje nismo dobili pobednika posle regularnog dela meča 80:80.

Produžetak je zato bio u znaku Cibone koji su tokom celog njemog trajanja imali prednost, i na kraju uspeli da odnesu pobedu 90:87 na gostovanju u hali Ranko Žeravica.

Ovo je šesti uzastopni poraz Partizana u ABA ligi, crno - beli već dva meseca ne znaju za pobedu u regionalnom takmičenju i nalaze se na sedmom mestu sa učinkom od sedam pobeda ičak 12 poraza. Cibona sa druge strane ima skor od šest pobeda i 11 poraza.

U sledećem kolu nas očekuje večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana u nedelju, dok Cibona će takođe svoj sledeći meč ugrati protiv Zvezde ali 16. marta.

Kod Partizana najefikasniji je bio Trifunović sa 20 poena,Tomas je dodao 15, dok je Jaramaz upisao 14, u ekipi Cibone najviše se istakao Nakić sa 23, Prkačin je takođe upisao 23 , a Planinić je imao 15 poena.