23. kolo, Premijer liga

SITI NA ENFILDU POKAZAO KO JE GAZDA U ENGLESKOJ! Liverpul sve dalje od titule

Posle ove utakmice Siti je povećao prednost u odnosu na Mančester junajted na pet bodova uz utakmicu manje

Objavljeno: 07.02.2021. 20:18h > 21:24h

Mančester siti je na dobrom putu da vrati pehar Premijer lige u svoje vitrine. Izabranici Pepa Gvardiole savladali su Liverpul na Enfildu sa 1:4 u okviru . I tako gotovo sveli šanse da redsi odbrane titulu sveli na minimum.

Mada je prvu prilkiu na meču imao Mane koji je šutirao glavom pored gola u 24. minutu.

Novu prliku za domaće je imao Firmino u 29.

Glavni sudija meča Majkl Oliver svirao je penal u 36. minutu za Mančester siti, koji u gol nije pretvorio Ilkaj Gundogan.

To je sve vredno pomena u prvom poluvremenu.

Vodeći pogodak za goste je postigao Gundogan u 49. minutu, kada je odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Novi penal ovoga puta za Liverpul smo videli u 63. minutu, koji za razliku od Sitija domaći iskoristili. Precizan sa 11 metar je bio Mohamed Salah.

Siti je vratio rezultatsku prednost u 73. minutu kada je ponovo bio strelac Gundogan.

Samo tri minuta kasnije Sterling je duplirao vođstvo posle sjajne asistencije Bernanda Silve.

Dok je konačan rezultat 1:4 i katastrofu Liverpula postavio Foden u 83.

Posle ove utakmice Siti je povećao prednost u odnosu na Mančester junajted na pet bodova uz utakmicu manje i ima 50, bodova, dok Liverpul je četvrti sa 40. bodova.

Mančester siti će u sledećem kolu igrati još jedan derbi, ovoga puta ćemu rival niti Totenhem. Ni Liverpul neće imati lak zadatak jer će gostovati Lesteru.