serija a, 30. kolo

NAPOLITANSKA KANCONA SE I DALJE ČUJE: Gatuzovi "besni psi" srušili Romu i sustigli ih na tabeli!

Objavljeno: 05.07.2020. 23:39h > 23:41h

Napoli i Roma odigrali su derbi meč 30. kola Serije A.

Tim sa juga Italije savladao je četu iz Rima rezultatom 2:1 (0:0) i izjednačio se sa njima na mestu koje vodi direktno u grupnu fazu Lige Evrope.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, da bi Kaljehon u 55. minutu doveo tim iz Napulja u vođstvo. Samo pet minuta bilo je dovoljno Romi da poravna rezultat, kada je Miktarijan na asistenciju Džeka zatresao mrežu.

Ipak, pobedu Napoliju, doneo je ljubimac navijača Lorenco Insinje u 82. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Napoli i Roma imaju po 48 bodova, a Atalanta je ispred njih sa čak 15 bodova viška, pa je borba za Ligu šampiona praktično završena.