monte karlo
Totalni šok: Monako izbačen u treću ligu!
Teško će se od ovoga oporaviti
Košarkaški klub Monako doživeo je veliki udarac – aktuelni šampion Francuske izbačen je iz profesionalnih takmičenja!
Samo dan nakon prvobitne odluke, Francuski košarkaški savez (FFBB) odbio je zahtev Monaka za hitno ponovno razmatranje slučaja. To znači da klub naredne sezone neće moći da nastupa ni u prvoj ni u drugoj ligi.
U najboljem slučaju, Monako bi mogao da zaigra u trećem rangu, Nationale 1 (NM1).
Iako su se u poslednje vreme pojavili nagoveštaji finansijske stabilizacije i mogućnost dolaska novih sponzora, čini se da je bilo prekasno. Posle višemesečnih problema i neispunjenih obećanja, FFBB više nije imao razumevanja za situaciju u klubu.
Monaku sada preostaje mogućnost obraćanja Administrativnom sudu, ali prema pisanju francuskih medija, klub za sada ne planira taj korak.
Posebno je neverovatan pad ako se zna da je Monako prošle sezone ostvario istorijski uspeh i osvojio četiri trofeja, dok je igrao i finale Evrolige.
Amaterska sekcija kluba, koja broji 455 registrovanih članova, već pokušava da pronađe način da ekipa naredne sezone zaigra u NM1. Plan je da mladi igrači iz akademije predvode novi tim, uz dvojicu stranaca, koliko pravila dozvoljavaju.
Monako tako od evropskog velikana i šampiona Francuske za samo godinu dana dolazi na korak od trećeg ranga francuske košarke.
Bonus video:
(Espreso/A.K.)