Detalj sa treće utakmice finalne serije ABA lige u sezoni 2025/26, Foto: Luka Milosavljevic/STARSPORT ©

utisci đoana penjaroje

"Srećan sam jer mislim da smo odigrali dobro na obe strane terena, ali tek je 2:1"

Mislim da smo zaslužili pobedu večeras. Jasno je da smo bolji kod kuće, kada igramo pred našim navijačima, rekao je španski stručnjak

Objavljeno: 10.06.2026. 21:43h
Dodajte Espreso u vaš Google izbor

Đoan Penjaroja, trener košarkaša Partizana izneo je utiske posle pobede nad Dubaijem u trećoj utakmici finalne serije ABA lige.

- Mislim da smo zaslužili pobedu večeras. Jasno je da smo bolji kod kuće, kada igramo pred našim navijačima. Bio je drugačiji meč u odnosu na prva dva u Dubaiju. Kontrolisali smo ritam i to je bilo mnogo važno, bili smo agresivniji i bolje počeli. Napravili smo seriju 13:0 u prvoj deonici. Srećan sam jer mislim da smo odigrali dobro na obe strane terena, ali tek je 2:1, moramo da se spremimo za petak. Dubai je veoma dobar tim sa dobrim igračima i trenerom. Nije bilo lako zaustaviti ih, posebno Musu u Bejkona. Moramo da igramo dobru timsku odbranu. Nije realno očekivati da oni opet loše odigraju. U petak je nova utakmica - rekao je Penjaroja.

Detalj sa treće utakmice finalne serije ABA lige u sezoni 2025/26foto: Luka Milosavljevic/STARSPORT ©

Kako ponoviti ovakvu partiju?

- Videćemo, probaćemo da budemo još bolji. Da kontrolišemo skokove, izgubljene lopte... ponavljam, Dubai je dobar tim, u petak je samo nova šansa da odigramo dobro. Sada treba da se odmorimo, a sutra da spremimo četvrti meč. Nema dileme da želimo da igramo petu utakmicu. Ovo je plej-of. Igra se dok jedan tim ne dođe do tri pobede. Sigurno će biti teško da se vratimo sa 0:2, ali najvažnija je samo sledeća utakmica. Nismo igrali loše u Dubaiju, ali moramo bolje da kontrolišemo sve na terenu. Probaćemo da igramo slično kao danas i u petak, ali sigurno će i Dubai nešto probati da promeni - zaključio je Penjaroja.

Bonus video:

(Espreso/Espreso sport)