Putin i Tramp, Foto: Sergey Bobylev / Sputnik / Profimedia

međudržavna saradnja

Tramp i Putin razgovarali telefonom: Evo šta mu je predsednik Rusije ponudio! TIČE SE PRIMIRJA

Tramp i Putin razgovarali o miru u dugom telefonskom razgovoru

Objavljeno: 29.04.2026. 20:08h

Američki predsednik Donald Tramp razgovarao je telefonom sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

Tokom razgovora Putin je izjavio da je "spreman da proglasi za primirije u Ukrajini na Dan pobede", prenosi Rai News.

Ranije je najavljeno da će se ove godine tradicionalna vojna parada u Moskvi povodom Dana pobede održati u dosta izmenjenom obliku.

Tramp i Putin razgovarali o miru u dugom telefonskom razgovoru. Razgovor je trajao više od sat i po.

Jurij Ušakov, savetnik Kremlja za spoljnu politiku, rekao je, prema novinskoj agenciji Rojters, da je Tramp, između ostalog, rekao da je sporazum o miru u Ukrajini blizu.

Lideri SAD i Rusije su razgovarali i o situaciji u Iranu i na Bliskom istoku. Tramp je tokom razgovora naglasio važnost brzog okončanja rata u Ukrajini i potvrdio da će njegovi pomoćnici nastaviti da održavaju kontakte sa Moskvom i Kijevom.

Na drugoj strani Putin je poručio da će Rusija održavati ktivne kontakte sa Iranom, kao i da ciljevi takozvane "specijalne vojne operacije" biti postignuti i da ruske snage drže inicijativu i pritiskaju neprijateljske položaje.

Bonus video:

(Espreso/Telegraf.rs)